Thursday, October 1st 2020

maj
2011
24

10-calowy Acer z Intel Oak Trail już w czerwcu?

Głównodowodzący okrętem Intel, Paul Otellini, zapowiadał niedawno, że pierwsze tablety z Androidem i nowym chipsetem Oak Trail stworzonym przez jego firmę zostaną zaprezentowane podczas zbliżających się targów Computex 2011. Trzymając go cały czas za słowo natknęliśmy się na informacje, jakoby pierwszym z nich miał być nowy produkt Acera. Mało tego, urządzenie miałoby się pojawić w sklepach już w przyszłym miesiącu – donosi DigiTimes.

Serwis powołuje się na pracownika jednej z firm produkujących podzespoły dla Acera. Nie mogąc utrzymać na wodzy swojego gadulstwa, wyjawił, że Acer jest gotowy do wypuszczenia na rynek 10-calowego tabletu pracującego pod kontrolą Androida 3.0 Honeycomb wyposażonego w układ Intel Oak Trail już w czerwcu.

Jakie są prognozy dla tego typu urządzeń? Cóż, Acer to już niejako weteran. W końcu zabierał się za budowę netbooków wykorzystujących Android już w 2009 roku. Z kolei Intel, dołączając do “androidowej” koalicji, jeśli nawet nie podbije, to bardzo wzmocni cały segment. Zwłaszcza w świetle dzisiejszych doniesień z obozu w Redmond. Jak poinformował Steve Ballmer, tablety z Windowsem 8 trafią na rynek w 2012 roku. Wcześniej nie ma co liczyć na urządzenia z tym OSem z prostej przyczyny – nie obsługuje on dotyku. Mało tego, źródło Digitimes sugeruje, że Intel porwie się na dostosowania systemu z Mountain View do pracy z architekturą x86. Pomoc w tym – informuje serwis – zaoferowały Lenovo i Asus.Podobne Posty

https://caseworld.pl/