Thursday, October 17th 2019

maj
2012
30

Alcatel też wyda smartfon z wysokiej półki

Alcatel jest producentem kilku modeli smartfonów opartych o system Android, jednak przez rynek przeszły one prawie niezauważone, nie zdobywając specjalnej popularności. Głównym powodem takiego stanu rzeczy był fakt, że modele były proste, przeznaczone raczej dla niezaawansowanych, początkujących użytkowników systemu i konkurowały głównie z takimi urządzeniami jak HTC Wildfire, Samsug Galaxy Mini, Gio oraz prostymi modelami od Huawei i ZTE.

Teraz sytuacja się może zmienić, bowiem Alcatel zamierza dołączyć do grona tych producentów, którzy sprzedają urządzenia z najwyższej półki. Zapowiedziany został model OT986, znany także jako TCL S900 – pod taką nazwą sprzedawany będzie w Chinach.

Smartfon oparty o system Android w wersji 4.0 posiada ekran w rozmiarze 4.5 cala, wykonany w technologii IPS i oferujący rozdzielczość 720p. Urządzenie pracuje na dwurdzeniowym procesorze TI OMAP 4460, którego prędkość taktowania wynosi 1.5Ghz. Ponadto do dyspozycji użytkownikom oddano aparat o sile pięciu megapikseli, plus drugi na przodzie, o sile dwóch megapikseli. Urządzenie wyposażone zostało w 1GB RAM, 8GB wbudowanej pamięci oraz technologię HSPA+.

Ma pojawić się także tańsza wersja smartfonu, w której procesor będzie posiadał prędkość 1.2Ghz i 4GB wbudowanej pamięci. Na chwilę obecną jednak nie znamy jego nazwy. Ciekawostką dotyczącą obu urządzeń jest kompletny brak fizycznych przycisków pod ekranem, wzorem modelu Galaxy Nexus.

Zdjęcia pochodzą ze strony mobile.163.comPodobne Posty