Thursday, July 9th 2020

lis
2008
25

Android – garść najświeższych newsów

Do grona firm, które chcą wypuścić telefon z Androidem, dołączył Asus. Urządzenie, które będzie najprawdopodobniej zbudowane w oparciu o układy Qualcomm, zostanie wypuszczone na rynek w 2009 roku

Pojawia się coraz więcej spekulacji nad tym, że powstanie Android dla komputerów osobistych – Google ma zamiar przeprowadzić atak na pozycje, które od lat utrzymuje Microsoft. Jednak patrząc realnie, Google, które nie posiada doświadczenia w zakresie systemów operacyjnych, będzie musiało przebijać sie przez problemy związane ze sterownikami, brakiem aplikacji i programów, samym systemem oraz setką innych przeszkód.

HTC planuje sprzedać milion telefonów G1 do końca 2008 roku, jest to dwa razy więcej od zakładanej liczby, ale i tak troszkę mniej od liczby osób, które były zainteresowane przedsprzedażą, nieoficjalnie mówiło się o 1,5 mln zainteresowanych.

Na Platformę Android pojawiła się Opera Mini 4.2 beta, alternatywna przeglądarka internetowa, oraz Fusion Voicemail Plus, aplikacja do wysyłania i zarządzania mailami dźwiękowymi.
Oprócz tego mamy kolejny program do synchronizacji, tym razem z Microsoft Exchange Server 2007 SP1. TouchDown, bo tak nazywa się ta aplikacja, kosztuje $30.Podobne Posty