Monday, October 26th 2020

lut
2009
25

Android – garść newsów

Kogan Agora, australijski telefon z platformą Android jest już przekonstruowany – będzie zawierał wyświetlacz 3,8″ ale za to będzie pozbawiony fizycznej klawiatury – tak donosi portal Gizmodo. Telefon Kogan Agora który już dawno miał być dostępny na rynku miał problemy sprzętowe i został wycofany tuż przed premierą w styczniu.

Od dawna wiadomo, że Motorola pracuje nad swoim telefonem z platformą Android. Urządzenie to ma być jedną z ostatnich szans na ratunek tego producenta telefonów komórkowych, któremu kryzys ostro daje się we znaki.
Telefon od Motoroli był zapowiadany jako social phone – urządzanie przystosowane dla użytkowników nastawionych na usługi społecznościowe. Motorola nie ukrywa, że chce przerobić Androida na użytek tego telefonu, być może zaimplementuje tam swoją własną serwis/usługę społecznościową.
Ostatnio do sieci wyciekły zdjęcie domniemanego telefonu. Jak zwykle w takich przypadkach trzeba na nie patrzeć z dystansem – wystarczy wspomnieć ostatni wyciek zdjęcia Acer’a z Androidem.
Na zdjęciu widzimy tuochphone z aparatem 5MP i Xenon’em inne parametry nie są znane.

motorora-z-android
Zdjęcie domniemanej Motoroli z Platformą Android

Pojawiły się potwierdzenia informacji że Assus pracuje nad urządzeniem typu netbook które będzie działać na platformie Android. Informacja ta była znana już od dawna ale dopiero teraz doniosły o niej duże agencje typu Bloomberg. Netbook to urządzenie przeznaczone do surfowania po Internecie i pisania poczty email – raczej nie nadaję się do robienia skomplikowanych arkuszy kalkulacyjnych czy uruchamiania zaawansowanych gier. Zarówno GUI jak i sama struktura platformy Android niosą ze sobą dużo ograniczeń, które czynią ją bezużyteczną dla standardowych notebooków. No chyba że pojawi się Android Desktop Edition.

Huawei dogadał się z T-mobile odnośnie dystrybucji pierwszego telefonu komórkowego z platformą Android od tego Chińskiego producenta. Touchphon Huawei będzie dystrybuowany przez T-mobile USA i T-mobile International, a sprzedaż rozpocznie się w trzecim kwartale 2009. W Polsce telefon powinien być dostępny w sieci Era tak jak było to z T-mobile / Era G1.

W Android Market pojawiła się aplikacja pt. ‘I Am Richer’. Kosztuje $200 a jedyną rzecz jaką zobaczymy po uruchomieniu tego programu to obrazek diamentu. Twórca aplikacji bazuje na nieuwadze kupujących – schemat znany jest z Apple Store, tam też pojawiła się aplikacja za $1000 i przez przypadek kilka osób ją kupiło, później Apple ją usunęło. W Android Market jest to raczej ciekawostka niż realna próba wyłudzenia pieniędzy – kupujący ma 24h na zwrot aplikacji i odzyskanie pieniędzy.

Po kilku dniach funkcjonowania Android Market w wersji z płatnymi aplikacjami można zrobić małe podsumowanie – w sklepie znajduje się 136 aplikacji po (około) $1, 42 po $2 i kilka po $25, $15 i $10. Nie ma szału na kupowanie gier i programów – najlepsze osiągnęły wynik z przedziału 100-500 ściągnięć, ale ile w tym było zwrotów tego niewiadomo.Podobne Posty

https://caseworld.pl/