Sunday, September 27th 2020

cze
2009
7

Android garść newsów

Na targach Computex 2009 przedstawiono jeszcze jeden prototyp urządzenia z platformą Android. Jest to tablet Kinpo Thin Client, zbudowany na bazie procesora Freescale. Tablet posiada ekran o przekątnej 7 cala i rozdzielczości 800×480.

kinpo-thin-clientKinpo Thin Client, fragment filmu z prezentacją

Intel, członek Open Handset Alliance, kupił inną firmę która też jest członkiem OHA. Wind River specjalizujący się w tworzeniu oprogramowania na systemy wbudowane, w tym urządzenia mobilne, jest już własnością Intela. Koszt całej transakcji to 884 mln USD. To wskazuje na to, ze Intel coraz poważniej myśli o rynku urządzeń mobilnych, na którym królują rozwiązania firmy ARM.

Adobe po raz kolejny przypomina o tym, że trwają prace nad Flashem dla Androida, Palma i Symbiana. Flash 10 (lub Flash Lite) ma być gotowy pod koniec roku. W Android Market jest już dostępna nieoficjalna, płatna, wersja Flash, ale po komentarzach użytkowników widać, że nie spełnia ona ich oczekiwania.

Portal Engadget zdobył zdjęcie urządzenia Google Ion, czyli HTC Magic. Plotka głosi, że będzie on drugim telefonem deweloperskim – ADP2 (Android Developer Phone).

googleionhandson600rmengGoogle Ion wg engadget

HTC Magic, to telefon który funkcjonuje pod wieloma nazwami – Saphhire (kodowa nazwa producenta), G2 (nieoficjalnie), (najprawdopodobniej) oPhone w Chinach, HT-03A w Japonii, T-Mobile myTouch 3G w USA, czy wspomniany wyżej Google Ion.

Do sieci wyciekło kilka projektów pudełka telefonu T-Mobile myTouch 3G.

mytouch-3g-6

mytouch-3g-5mytouch-3g-3Podobne Posty

https://caseworld.pl/