Saturday, September 26th 2020

sty
2008
31

Android garść newsów

Jak informuje strona domowa platformy Android, Google przesunęło termin składania projektów, uczestniczących w konkursie Android Developers Challenge, o ponad miesiąc – z 3 marca na 14 kwiecień. Termin został przesunięty z dwóch powodów. Pierwszy to prośby developerów a drugi to znaczne zmiany w SDK (software developers kit), który będzie update’nięty w ciągu najbliższych Android, który może być oficjalnie nazwany gPhone lub Google Phone.
Plotka ta podważa przypuszczenia, że pierwszy flagowy telefon z systemem operacyjnym firmowanym przez Google będzie wyprodukowany przez Tajwańską firmę HTC. Tak czy owak całej prawdy dowiemy się za dwa tygodnie podczas Mobile World Congress 2008, który odbędzie się w dniach 11-14 luty w Barcelonie. Podczas kongresu zostaną ujawnione najważniejsze fakty dotyczące zarówno gPhone jako flagowego urządzenia, jak i platformy, ale wcale nie jest pewne, że zaprezentowany zostanie tylko jeden telefon jednego producenta. W przypadku Google realna jest każda liczba z przedziału od zera do nieskończoności.
Massachusetts Institute of Technology wprowadził dla swoich studentów zajęcia z programowania w środowisku Androida. We wprowadzeniu zajęć swój udział miał też Google który “udostępnił” swojego instruktora.
Pojawienie się Androida spowodowało pojawienie się konkurencyjnych systemów na przykład Azingo Mobile platform. Ten Linuxowy system operacyjnych do urządzeń mobilnych bazujący na dotychczasowej projekcie fundacji LiMo ma ambicję stać się konkurentem dlaAndroida. Jednak trudno liczyć że tak się stanie – Google ma już zbudowane porządne zaplecze, natomiast cała nadzieja w odegraniu jakieś większej roli dla platformy Azingo to wykupienie jej przez konkurencję – Nokię lub Sony Ericsson.Podobne Posty

https://caseworld.pl/