Thursday, July 9th 2020

mar
2009
18

Android, informacje

Do sieci wyciekły zdjęcie domniemanego telefonu firmy Samsung, który ma być pierwszym urządzeniem tej firmy z platformą Android. Jak zwykle w takich wypadkach zdjęcie jest zamazane i nieczytelne, wykonano je podczas prezentacji Samsunga w Amsterdamie kiedy telefon był prezentowany na monitorze.
Nazwa telefonu nie jest jeszcze znana, wiadomo tylko że ma mieć duży wyświetlacz. Sercem tego urządzenia będzie najprawdopodobniej układ firmy Qualcomm lub Marvell.
Touchphone będzie wyposażony tak jak typowe urządzenia tej klasy – ma mieć więcej pamięci ROM od G1, aparat o rozdzielczości 3,2MP lub 5 MP, powinien posiadać GPS i Bluetooth. Żadne terminy ani bliższe szczegóły nie są na razie znane.

samsung

Google poprawiło wyszukiwarkę do obrazków w wersji mobilnej, teraz użytkownicy telefonów z platformą Android, takich jak Era G1, oraz iPhone będą mogli w łatwiejszy sposób przeglądać listę wyników wyszukiwania w Google Image Search – lista miniaturek została zwiększona do 20, a użytkownik może w łatwy sposób zobaczyć cały obrazek.

HTC po raz kolejny potwierdza swoje zainteresowanie platformą Android. Peter Chou dyrektor wykonawczy tego tajwańskiego producenta telefonów komórkowych zapowiedział 3 modele urządzeń z Androidem w 2009 roku. Jednym z nich jest HTC Magic, który lada dzień ma być dostępny w sieci Vodafone. Po sukcesie G1, którego w ciągu 3 miesięcy sprzedano około 1 mln sztuk, HTC planuje zająć czołowe wśród producentów urządzeń z OSem od Google.Podobne Posty