Monday, January 18th 2021

wrz
2008
3

Android Market

Spekulacje na temat systemu przez który będą dystrybuowane aplikacje na platformę Android potwierdziły się, Android Market został oficjalnie zaprezentowany. Eric Chu przedstawił na blogu android-developers.blogspot.com jego ideę.
Android Market to otwarty system dystrybucji treści, który pomoże użytkownikom Platformy Android na znalezienie, zakup, download i instalację różnego typu oprogramowania na telefon komórkowy z Androidem.
Każdy, kto będzie chciał opublikować swoją treść będzie musiał zarejestrować się w systemie, upload’ować, opisać i opublikować swoją treść, która będzie trzymana na serwerach Google.
Wydawcy będą mieć też dostęp do statystyk, które pomogą im prowadzić biznes, natomiast dla użytkowników przygotowano system komentarzy i ocen.
Poprzez Android Market będą też udostępnianie darmowe aplikacje.
Jak system sprawuje się w praktyce dowiemy się po premierze HTC Dream, na który będzie zainstalowana wersja beta.
Kilka faktów – deweloper będzie otrzymywał 70% ceny aplikacji, 30% to koszty utrzymania i prowizja dla operatora, aktywacja konta dewelopera kosztuje jednorazowo $25 – operacja służy uwiarygodnieniu i wyeliminowania ewentualnych spamerów. Android Market zostanie otwarty dla deweloperów 27 października 2008.
Poniżej kilka screenów.

android market android market

android market android marketPodobne Posty

https://caseworld.pl/