Saturday, September 26th 2020

gru
2007
12

Android MMOG

Ciekawie przedstawia się projekt gry MMOG dla platformy Android. Będzie to MMORPG, które będzie graficznie bazować na grze Tyran – MMOG aplecie Javy uruchamianym w przeglądarce internetowej. Gra jest projektem realizowanym przez grupę pasjonatów, więc graficznie nie będzie wyglądać jak Shadow of Legend, no chyba że Google zainwestuje w nią jakieś większe pieniądze. A inwestycje potrzebne są choćby na serwer, który będzie ten aplet obsługiwał.
Fajnie by było gdyby na starcie Androida był dostępny jakiś MMOG firmujący tę platformę. A może Google zleciło już wykonanie jakiejś superprodukcji MMOG, rozreklamuje ją, zdobędzie użytkowników, udostępni za darmo, a po jakimś czasie zacznie pobierać opłaty za granie i prowizje od handlu przedmiotami między graczami. Brzmi to nieprawdopodobne, ale przychody z takiego Word of Warcraft robią wrażenie i mogą dać do myślenia decydentom z Google. Taka gra musiałby być skonstruowana w taki sposób aby dać satysfakcję z grania w nią osobie która maksymalnie spędziłby przy niej kilkanaście, kilkadziesiąt minut w jednej sesji, na przykład w drodze do pracy czy szkoły, bo raczej nikomu nie chciałoby się grać w mobilną MMOG kilkanaście godzin, siedząc przy 3 calowym monitorze. Chyba że pojawi się dodatkowa możliwość, tak jak w Shadow of Legend, grania normalnie na PC. Taka gra miałaby jeszcze kilka innych ograniczeń – na przykład możliwość szybkiego zakończenia rozgrywki, gdy pojawi się potrzeba odebrania telefonu, lub zrobienia czegoś innego.
Napisanie MOOG na urządzenie mobilne nie jest łatwą sprawą, można zrobić taką grę, ale najtrudniejszym zadaniem będzie przyciągnięcie gracz.Podobne Posty

https://caseworld.pl/