Thursday, January 28th 2021

sty
2008
23

Android najświeższe informacje

Pojawiła się nowa dystrybucja Linuxa Vafeo – Vd_android, która zawiera wszystkie niezbędne narzędzia i programy dla każdego dewelopera piszącego aplikacje i programy na platformę Android. Plik obrazu można ściągnąć stąd.
Kolejna ciekawa aplikacja, która jest na razie w fazie produkcji, to Arensus Crossword Player – krzyżówki na platformę Android. Krzyżówki są ściągane z sieci a następnie otwierane przez telefon. Program ten będzie uczestniczył w konkursie na najlepsze aplikacje na Platformę Android ogłoszony przez Google.
Na forum anddev pojawił się tutorial z aplikacją Poor mans GPS (GPS dla biedaków) pozwalającą określić swoje położenie przy pomocy identyfikatora stacji bazowej, oraz wyświetlający tę pozycję przy pomocy Google Maps. Wskazania nie są tak dokładne jak te z GPS ale przy ograniczonym budżecie na telefon, takie wskazanie jest lepsze od niczego.
Również na tym samym forum dostępny jest kod źródłowy aplikacji TrackBuilder, która pozwala na budowanie trasy przy pomocy Google Maps, a następnie jej zapisanie.Podobne Posty

https://caseworld.pl/