Saturday, September 26th 2020

sty
2008
12

Android nowe gry

Niedawno pojawił się kod źródłowy nowej gry – netscramble. Jest to gra logiczna, rodzaj puzzli. Gra polega na łączeniu, na planszy, komputerów w sieci. Cała trudność polega na obracaniu fragmentów sieci, w taki sposób aby ułożyć z nich połączenie ze wszystkimi komputerami na planszy. Gra ma 5 poziomów trudności.
Kolejną bardzo ciekawą grą, która jest na razie w fazie projektowania, i przeznaczoną wyłącznie na platformę Android jest WiFi Army – gra terenowa i shooter w jednym – wykorzystujący takie technologie jak WiFi i GPS. Gra ta będzie polegała na „strzelaniu” do przeciwnika z telefonu. Celowanie będzie odbywało się przy pomocy kamery umieszczonej w telefonie – osoba strzelająca będzie na ekranie swojego telefonu widziała teren gry – czyli jakiś wytyczony przez graczy teren realnej przestrzeni i posługując się uzbrojeniem będzie namierzasz przeciwników. Do przesyłania informacji między telefonami, takich jak namierzenie, strzelanie czy liczba zadanych obrażeń będzie odpowiadała technologia WiFi. Do namierzania przeciwnika oraz określania przestrzenią gry zostanie wykorzystany GPS oraz Google Maps. Gracz będzie mógł zbierać broń, apteczki, pancerze, które będą wirtualnie rozmieszczone na obszarze gry.
WiFi Army to początek gier nowego typu – telefonicznych gier terenowych, które korzystając z takich funkcji jak GPS, dadzą możliwość zabawy w realnej przestrzeni.Podobne Posty

https://caseworld.pl/