Sunday, October 25th 2020

cze
2009
1

Android – przegląd newsów

Acer wypowiedział się oficjalnie na temat premiery swojego telefonu z Androidem. Urządzanie wejdzie na rynek w czwartym kwartale tego roku, jednak firma nie jest w stanie podać precyzyjnej daty.
Ten jeden z największych producentów sprzętu komputerowego, planował już od jakiegoś czasu wejść na rynek telefonii komórkowe. System operacyjny od Google, podziałał jako swoisty impuls i przyśpieszył decyzję Acera.

android_alienWedług raportu Market Share, udziału platformy Android w generowaniu ruchu internetowego, w porównaniu z iPhone, przemawiają na korzyść produktu Apple. Android, sześć miesięcy po premierze miał 0,0783% udziałów w ruchu w sieci, a iPhone pół roku po rozpoczęciu sprzedaży (styczeń 2007) generował 0,0896% ruchu w Internecie.
Premiera telefonów HTC Magic i Samsung Galaxy, kolejnych urządzeń z platformą Android, powinna zwiększyć dynamikę, bo do tej pory konfrontowano iPhone z G1.

Qualcomm zaprezentowała netbooka Asus EEE, którego sercem jest procesor Snapdragon. Qualcomm, podczas prezentacji, zaprezentował też Androida na tym urządzeniu. Smartbook, bo tak nazwano ten komputer, jest lżejszy i mniejszy od urządzeń tego typu zbudowanych na procesorach Intela. Snapdragon jest zbudowany w oparciu o architekturę ARM, nie potrzebuje chłodzenia. Netbooki oparte o układ Snapdragon mają pojawić się na rynku pod koniec roku.Podobne Posty

https://caseworld.pl/