Thursday, July 9th 2020

lis
2009
4

Android – przegląd newsów

Motorola Droid, w Europie znana jako Milestone, ma wsparcie dla Multi-Touch, przynajmniej od strony sprzętowej. Technologia ta nie została jednak wdrożona do systemu, chociaż niektóre jej elementy funkcjonują w Android 2.0, na przykład podwójne naciśnięcie klawiszy na wirtualnej klawiaturze.
Multi-Touch został wdrożony do niezależnych aplikacji. Najnowsza wersja Picsay, edytora zdjęć dla Androida, obsługuje “PINCH AND ZOOM”, szczypiąc ekran można powiększać i zmniejszać obrazek.

Chiński producent telefonów, firma Huawei, wypuściła na razie tylko jedno urządzenie z Androidem – Huawei U8220. Telefon ten jest sprzedawany w Europie zachodniej pod nazwą T-Mobile Pulse.
Producent nie zamierza jednak kończyć na jednym modelu telefonu, w najbliższych miesiącach mają się pojawić kolejne urządzenia. Jak donosi PCWorld, Huawei wypuści serię telefonów z Androidem na rynek europejski, azjatycki i ameryki łacińskiej.

Android, oprócz telefonów, obsługuje także inne urządzenia, wśród których są czytniki ebooków. Kilku producentów przedstawiło już swoje urządzenia, wśród nich są Spring Design z modelem Alex i nook od Barnes and Noble.
Spring Design oskarżył Barnes & Noble o naruszenie własności intelektualnej. Nook za bardzo przypomina Alex’a i narusza patenty Spring Design. Co ciekawe, przez pewien czas obie firmy pracowały razem nad czytnikiem książek elektronicznych.

spring_design_alex_barnes_and_noble_nook-540x433
Alex i nookPodobne Posty