Thursday, October 22nd 2020

gru
2010
23

AppBrain – pomocnik dla Usługi Market

Android Market to w realiach systemu Android wynalazek na miarę osiągnięć Gutenberga. Nie jest to jednak twór pozbawiony wad czy niedociągnięć. Fakt – jest stale rozwijany, ale do doskonałości droga jeszcze daleka. By nie zginąć w codziennym zalewie nowych produkcji deweloperów, z pomocą przyjść może AppBrain.

AppBrain to witryna i jednocześnie aplikacja ułatwiająca przeszukiwanie Marketu. Cytując jej twórców “jest stroną, która nadaje sens ogromnej ilości aplikacji dostępnych w Android Market”. Pozwala na wyszukiwanie i przeglądanie funkcjonalności. Dzięki niej użytkownicy smartfonów wyposażonych w system Google’a mają możliwość przeglądania aplikacji zarówno z poziomu swoich urządzeń, ale także z poziomu przeglądarki WWW komputera.

Uściślijmy – AppBrain nie jest powieleniem Marketu. To system ułatwiający dostęp do niego. Jedną z najważniejszych funkcji, które posiada, to sortowanie wyników przeglądania czy wyszukiwania. Czy interesują nas najświeższe aplikacje, czy te które był popularne w danym dniu tygodniu czy w ujęciu globalnym. Możemy też podejrzeć te, które są najwyżej oceniane lub cieszą się wzięciem w danym kraju. Ponadto istnieje także możliwość sortowania według danych demograficznych – AppBrain daje bowiem możliwość stworzenia własnego profilu użytkownika. Ponadto możemy także użyć jednego z 5 filtrów prezentujących aplikacje darmowe, płatne, najnowsze, ostatnio aktualizowane oraz te, których cena została obniżona. Sitem sortowania i filtrowania możemy także potraktować wyniki indywidualnego wyszukiwania.

To jednak nie wszystko! AppBrain może stać się również narzędziem tworzenia kopii zapasowej zainstalowanych w urządzeniu aplikacji. Nie jest on jednak miejsce, gdzie zapisywane są dane aplikacji. Toteż pamiętajmy o regularnym tworzeniu kopii zapasowej danych naszego telefonu za pomocą dostępnych powszechnie narzędzi.

Aplikacja jest także wygodnym narzędziem zarządzania zainstalowanym oprogramowaniem, w tym menedżerem aktualizacji. Zarówno update jak i instalacja nowego produktu odbywa się – do wyboru – poprzez stronę AppBrain lub przez Usługę Market. Z tego też względu soft może pokazywać nam pozycje dostępne w innych krajach, np. Need for Speed: Shift, pomimo, że w Polsce nie są one dostępne. Dodatkowo ceny płatnych pozycji prezentowane są w dolarach.

Kolejną ważną i – w mojej ocenie – niezwykle przydatną funkcją, jest system rekomendacji aplikacji. W oparciu o zbiór programów zainstalowanych w naszym telefonie oraz punkty rekomendacji innych użytkowników systemu, AppBrain może zaprezentować nam zbiór produktów, które mają szansę nas zainteresować. I wierzcie mi, można tam znaleźć wiele ciekawych propozycji. Warto od czasu do czasu zajrzeć na tę listę i przetestować co poniektóre aplikacje.

Wygodą jest także możliwość przeglądania strony www AppBrain przez przeglądarkę internetową. Wygoda dużego ekranu, komfort nawigacyjny klawiatury i myszy oraz zalety dużego ekranu z pewnością doceni wielu. Logowanie zarówno do strony jak i aplikacji odbywa się poprzez konto Gmail. I tu niespodzianka – aplikacjami możemy zarządzać również przez stronę www. A raczej wydawać polecenia dla instalacji mobilnej. Ostateczne potwierdzenie akcji wykonanych na stronie zawsze będzie wymagać potwierdzenia z poziomu telefonu.

A co jeśli znajdziemy coś interesującego przez www, a nie możemy się w danej chwili zalogować? Każda aplikacja przeglądana z poziomu przeglądarki wyposażona jest w QR Code, zawierający odnośnik do niej. Szybki skan wbudowanym aparatem, zapis jako zakładka i przy najbliższej nadarzającej się okazji możemy skorzystać ze znaleziska.

Serwis internetowy posiada polską wersję językową, choć opisy aplikacji nie muszą już być w naszym ojczystym języku. Niestety aplikacja jest anglojęzyczna, ale na tyle intuicyjna, że każdy sprytniejszy użytkownik da sobie z nią radę. Dostępna jest bezpłatnie, oczywiście w Usłudze Market.Podobne Posty

https://caseworld.pl/