Thursday, October 29th 2020

cze
2011
7

Apple ściąga od Androida; iOS 5 dostanie pasek powiadomień

Wojna tytanów – Apple vs. Google – trwa w najlepsze. Producentom urządzeń z Androidem zarzuca się bezpardonowe kopiowanie dizajnu iPhone’a na dla potrzeb swoich smartfonów. I gdy trudno nie przyznać choć odrobiny racji, to w zanadrzu warto trzymać jakiś kontrargument. Najnowszy to pasek powiadomień, który firma z Cupertino wprowadzi przy najbliższym wydaniu systemu w wersji iOS 5.

Piętą achillesową smartfonów autorstwa Steve’a Jobsa i spółki był irytujący system powiadomień. iOS 5 przyniesie to, co my – Androidowcy – doskonale znamy: wysuwany w dół pasek powiadomień. Znajdą się w nim notyfikacje pogrupowane według kategorii. Notification Center, bo tak nazwana została nowa funkcja, sprzedawana będzie oczywiście jako innowacyjne rozwiązanie, jakiego świat techniki nie widział do tej pory. Społeczność Androida rośnie w siłę i tylko patrzeć gdy zacznie dopominać się o swoje.

Mimo wszystko gratulujemy Steve’owi elastyczności (jak pasek powiadomień w Androidzie) i odpuszczenia sobie do cna bycia twardogłowym. :-)Podobne Posty

https://caseworld.pl/