Thursday, January 28th 2021

cze
2011
24

Archos i wszcechstronność Androida

Najwyraźniej tablety z Honeycomb to nie jedyne pole, na jakim francuski Archos chciałby powalczyć o udziały w rynku. Przypomnijmy, że to właśnie ten producent jako pierwszy zaprezentował w 2009 roku pierwszy slate wykorzystujący system dla urządzeń przenośnych marki Google. Ale Android to wszechstronnie uzdolniony produkt i obszary, w których do tej pory był najczęściej wykorzystywany zaczęły być za ciasne.

Albo Francuzi stwierdzili, że nie ma potrzeby się ograniczać i najlepiej pójść na całość. Podczas czwartkowej konferencji w Paryżu zaprezentowali także dwa innowacyjne, choć jak na producenta urządzeń PMP przystało wcale nie zaskakujące, wynalazki: Archos 35 Home Connect i Archos 35 Smart Home Phone.

Home Connect to nie tyle zaskakujący, co wygodny pomysł odbiornika rozgłośni internetowych bazującego na 50 tysiącach stacji dostępnych poprzez preinstalowaną w nim fabrycznie aplikację TuneIn Radio. Dwa wbudowane weń głośniki wysokiej jakości oraz wytrzymała bateria mają – według producenta – pozwalać na długą i komfortową pracę sprzętu. Wszechstronne możliwości modyfikacji systemu sprawiły, że odbiornik może stać się także budzikiem wyświetlającym aktualne informacje pogodowe, wiadomości ze świata, ale również o ruchu na drogach lokalnych.

Producent w materiałach prasowych nie raczył zdradzić, czy Home Connect ma dostęp do Android Market. Podkreśla jednak, że jego użytkownicy otrzymują dostęp do tysięcy aplikacji, w tym gier dla dzieci. Archos był także łaskaw zdradzić specyfikację Home Connect, ale – przyjmując nazewnictwo stosowane w tabletach G9 – nie trudno odgadnąć, że oznaczenie “35″ odnosi się do 3,5-calowego ekranu. Zaskakującym dodatkiem w przypadku tego typu urządzenia jest przednia kamera, która za pośrednictwem dowolnej aplikacji, pozwoli na prowadzenie video-rozmów.

Specyfikacja:

  • Pamięć wewnętrzna: 4 GB + SD slot (karty do 16 GB)
  • System: Android 2.2 Froyo
  • Procesor: Texas Instruments OMAP3630 @ 1 GHz z OpenGL ES 2.0
  • Ekran: 3,5” TFT
  • Obsługiwane formaty muzyczne: MP3, FLAC, OGG, WAV
  • Obsługiwane formaty obrazów: JPEG, BMP
  • Obsługiwane formaty video: MPEG-4, AVI i większość najpopularniejszych formatów

Francuski producent ma także propozycję dla tych, którzy korzystają jeszcze z telefonii stacjonarnej, lecz ich oddanie do Androida sięga tak daleko, że chcieliby także znaleźć go w urządzeniach obsługujących ten typ połączeń. Archos 35 Smart Home Phone to kolejny produkt do domu (z 3,5-calowym ekranem), który “zandroidować” ma codzienne życie. Obsługujące protokoły DECT urządzenie to interesujące rozwiązanie nie tyle do domu, co do biura. Szczególnie przydatna zdaje się być łatwa synchronizacja kontaktów pomiędzy smartfonem i Smart Home Phone, co w przypadku licznych kontaktów biznesowych jest szczególnie przydatne. Na froncie obudowy umieszczona została kamera 720p, co oczywiście stwarza możliwość prowadzenia rozmów wideo. Na dodatek w wysokiej rozdzielczości.

Oczywiście Smart Home Phone to także plejada aplikacji dostępnych na Androida ułatwiających na łączność ze światem, nie tylko poprzez rozmowy telefoniczne, ale i pocztę elektroniczną, czat, strony www i co tam jeszcze człowiek wymyśli. Najwyraźniej twórcy uzyskali także dostęp do Android Market. Jak inaczej wytłumaczyć zdjęcia promocyjne z Angry Birds w roli głównej?

Premiera Smart Home Phone i Home Connect zaplanowana jest na wrzesień. Rekomendowane ceny detaliczne to 149 USD (~420 PLN) za odbiornik radiowy i 159 USD (~448 PLN) za telefon stacjonarny. Teraz czekamy na blender z kamerą 12,1 MP, 5-calowym ekranem qHD i czterordzeniowym Qualcommem.Podobne Posty

https://caseworld.pl/