Saturday, July 4th 2020

cze
2011
28

Avast! Anti-Virus dla Androida z dodatkowymi elementami dla rootujących

Avast! Anti-Virus, jedna z najpopularniejszych aplikacji antywirusowych dla komputerów z systemem Windows pojawi się także w wersji dla Androida. Choć informacja ta nie jest specjalnie świeża, to novum jest wiadomość o tym, że program będzie wyposażony w dodatkowe funkcje dla użytkowników zrootowanych urządzeń.

Dyrektor technologiczny Avast! Ondrej Vlcek podkreśla, że “zrootowane telefony są bardziej podatne na niektóre rodzaje ataków”. Vlcek zaznaczył, że właściciele zrootowanych urządzeń są postrzegani przez jego firmę, jako użytkownicy wysokiego ryzyka, wymagający zwiększonego poziomu ochrony. Czy faktycznie rootujący telefony wymagają dodatkowej ochrony? W końcu są to przede wszystkim osoby świadome zagrożenia płynącego z podjęcia tej akcji.

Aplikacja dla Androida będzie umożliwiała tworzenie połączenia tunelowego VPN umożliwiającego bezpieczne poruszanie się po Internecie w trakcie korzystania z publicznych sieci WiFi. Oczywiście korzystać będzie ze znanego już silnika antywirusowego opracowanego przez firmę, namierzanie telefonu i zabezpieczenia antykradzieżowe. W zestawie znajdzie się także blokada rodzicielska. Cena i data premiery nie są jeszcze znane.Podobne Posty