Tuesday, August 11th 2020

maj
2011
25

Barnes & Noble All-New NOOK – dwa miesiące czytania eBooków bez ładowania

Czytnik ebooków Barnes & Noble Nook jest jednym z największych konkurentów Amazon Kindle. Frima – oprócz jednej a najbardziej rozbudowanej sieci publikacji elektronicznych jest także producentem jednego z najpopularniejszych urządzeń z Androidem w Stanach Zjednoczonych: Nook Color. We wtorek do dwóch wspomnianych produktów dołączył kolejny eReader ochrzczony nazwą All-New Nook.

Jednym z jego niewątpliwie rewolucyjnych cech nowego produktu Barnes & Noble jest sześciocalowy panel wykonany w technologii E Ink Pearl. I właśnie m.in. dzięki temu zastosowana w nim bateria pozwala – według producenta – na ładowanie jej raz na dwa miesiące. Dodatkowo waga czytnika to nieco ponad 212 gram, co pozwoli na odciążenie nadgarstków podczas lektury. I nie byłoby w całym urządzeniu nic nadzwyczajnego gdyby nie wykorzystany system – Android 2.1.

Nook Color, również wykorzystujący system od Google, jest jednym z najbardziej wdzięcznych do modowania tabletów / czytników. Jest zresztą jednym z pierwszych tego typu urządzeń, na które trafił CyanogenMod. Należy się zatem spodziewać pierwszych efektów łamania zabezpieczeń nowego urządzenia tuż po premierze, która zaplanowana jest na 10 czerwca.

Oprócz 6-calowego ekranu, przyszli właściciele otrzymają sprzęt wyposażony w moduł łączności WiFi i przestrzenią dyskową 2 GB, na której zmieści się około 1000 książek. Jeśli to okaże się za mało, powiększenie pamięci możliwe jest poprzez slot kart microSD. Koszt czytnika w przedsprzedaży to 139 USD. Nook 1st Edition dostępny jest natomiast na eBay w cenie 99 USD.Podobne Posty

https://caseworld.pl/