Friday, July 3rd 2020

sie
2012
16

Będzie oficjalna aplikacja obsługująca SkyDrive dla Androida

SkyDrive to Microsoftowa odpowiedź na szybko rozwijającą się technologię chmury. Usługa pozostaje jedną z najpopularniejszych obok Dropbox, Box czy Google Drive. Oczywiście najbardziej zadowoleni z wirtualnej przestrzeni dyskowej są posiadacze urządzeń z Windows Phone i iOS, bowiem na nie Microsoft przygotował oficjalną aplikację, doskonale spisującą się podczas synchronizacji danych. Fanom Androida natomiast pozostawały nieoficjalne zamienniki.

Niebawem ta sytuacja ulegnie zmianie. Microsoft właśnie poinformował, że w Google Play pojawi się SkyDrive dla Androida. Aplikacja ma być podobna do klientów z pozostałych mobilnych systemów operacyjnych. Pozwoli użytkownikom na przeglądanie plików, upload kolejnych bezpośrednio ze smartfonu, także z aplikacji, które będą ze SkyDrivem zintegrowane. Możliwe będzie także wysyłanie linków do bezpośredniego ściągania plików z chmury.

Data premiery aplikacji nie jest jeszcze znana, ale można się spodziewać, że nastąpi ona w ciągu kilku najbliższych tygodni.Podobne Posty