Saturday, July 4th 2020

gru
2010
15

CamScanner dla Android – kopie dokumentów pod ręką

Skaner to, obok ksero, jeden z najlepszych przyjaciół studenta. Oba te urządzenia cenią sobie również środowiska biznesowe. Bez kopii ważnych dokumentów ciężko jest się poruszać w zbiurokratyzowanym świecie. Ale co zrobić kiedy pod ręką mamy jedynie telefon z Androidem? Zainstalować CamScanner!

Jak podkreśla producent programu – IntSig – aplikacja jest obowiązkowym elementem telefonu, zmieniająca go w przenośny skaner. Pozwala na tworzenie cyfrowych kopii dokumentów papierowych, recept, notatek, a nawet zapisów na tablicach konferencyjnych. Niewykluczone, że przyda się także i na zajęciach przy skanowaniu tablic szkolnych. Tego niestety już od ładnych paru lat nie mam możliwości przetestować.

Skan wykonywany jest oczywiście przy użyciu wbudowanego w telefon aparatu fotograficznego. W tym miejscu zatem kłaniają się parametry matrycy – im wyższa rozdzielczość, tym wierniejsza kopia. Wykorzystywany przez CamScanner algorytm automatycznie określa pole dokumentu, obramowując je edytowalną linią, a następnie rozjaśnia i czyści obraz. I tu zaskoczenie – warunki oświetleniowe nie muszą spełniać warunków fotograficznego atelier.

Po zeskanowaniu dokumentu (obsługiwane są również wielostronicowe), możemy nadać mu tagi, przesłać przez Bluetooth lub email, ale również udostępnić go znajomym lub współpracowników umieszczając go w chmurze. Do dyspozycji twórcy udostępnili nam Google Documents, DropBox oraz Box.net. Płatna wersja Pro daje nam dodatkowo możliwość druku do PDF.

Aplikacja jest portem wersji znajdującej się już w AppStore. Dostępna w Android Market wersja to darmowa CamScanner Lite v1.1.2. Wersja Pro rozszerzająca funkcjonalności programu dostępna jest, jak na razie, jedynie przez sklep na stronie producenta. Cena to 4.99$ i jest to opłata za kod aktywujący.

Funkcjonalności CamScanner:

  • stabilizator obrazu;
  • zarządzanie zeskanowanymi dokumentami;
  • wsparcie dla dokumentów wielostronicowych;
  • przetwarzanie i ulepszanie obrazu;
  • tworzenie plików PDF (wersja płatna);
  • możliwość wyboru formatu druku PDF – Letter, A4, B5 i wiele innych (wersja płatna);
  • wysyłanie plików przez email;
  • natywny upload dokumentów do Google Docs, Dropbox lub Box.net;
  • tagowanie dokumentów.


Podobne Posty