Tuesday, June 2nd 2020

maj
2011
31

CMIT TransPhone – chińska konkurencja dla Asus Padfone

Wyjątkowość Asusa Padfone’a nie trwała długo. Ba, nie było jej w ogóle. Okazuje się, że niemal takie samo rozwiązanie łączenia smartfonu z tabletem przedstawił chiński producent CMIT w zaprezentowanym w sobotę urządzeniu TransPhone. I podczas gdy wyjątkowości tajwańskiemu produktowi odmówić nie możemy (premiera na Gwiazdkę, system Ice Cream Sandwich), tak o systemie chińskiej konkurencji na razie nic nie wiadomo.

Nie zaryzykujemy wiele, jeśli zaczniemy spodziewać się Androida. W końcu pod obudową urządzenie kryje dwurdzeniowy procesor Qualcomm 1,2 GHz. Z kolei ekran o nieokreślonej wielkości pracować ma w trybie SVGA (800 x 600?). Do zestawu dołączany jest zestaw słuchawkowy komunikujący się z urządzeniem poprzez Bluetooth. I oczywiście wszędobylskie, ale jakże potrzebne, gniazda USB i HDMI.

Nie ma na razie co porównywać obu urządzeń. Asus prezentuje na targach Computex 2011 jedynie makietę swojego produktu. W przypadku CMIT TransPhone wiemy tylko to, co producent był łaskaw przekazać. Jedyną rzucającą się w oczy różnicą jest sposób dokowania smartfonu w tablecie. Chińska propozycja zakłada wsuwanie telefonu w specjalną zatokę. Tajwański pomysł opiera się z kolei na kieszeni z klapką, zakrywającą mniejsze z urządzeń.

Z dwojga złego który wybieracie?Podobne Posty