Thursday, October 1st 2020

lip
2011
22

Co nowego w świecie gier – przegląd nowości

Android jest niewątpliwe co raz bardziej atrakcyjną platformą dla producentów gier. Zasypujący nowościami Gameloft, kolejne ekskluzywne tytuły dla Xperii Play, a przede wszystkim otwarte podwoje Android Market sprawiają, że kolejni programiści decydują się na publikację swojej pracy w sklepie przeznaczonym dla urządzeń z systemem z Mountain View. Mijający tydzień przyniósł kilka ciekawych pozycji, o których nie mieliśmy jeszcze okazji dotąd wspomnieć.

Kolejny exclusive popularnej franczyzy dostępny jest już dla użytkowników Sony Ericsson Xperia Play. Znana z konsol i blaszaków taktyczna gra akcji Battlefield: Bad Company 2 pojawiła się w ofercie sprzedaży, jednak nie jest jeszcze dostępna przez Android Market. Dostępna aktualnie wyłącznie z poziomu telefonu gra nie należy do najtańszych. Jej cena to ~22,50 PLN.

Miłośników kolarstwa szosowego z pewnością ucieszy informacja, na temat oficjalnej gry Tour de France 2011 dla Androida. I jeśli sam fakt jest pocieszający, to niestety wykonanie aplikacji jest w stanie szybko pogrzebać optymizm. Chyba, że nie należycie do osób, które oczekują od gier interesującej rozgrywki i dopracowanej oprawy graficznej. TdF 2011 wygląda jak mały koszmarek, choć opis aplikacji w sklepie może kusić. Twórcy reklamują ją jako “potężne i precyzyjne AI” co oznaczać ma wierne odwzorowanie wyścigu. Nie jesteśmy do końca przekonani, czy ze spokojem moglibyśmy wydać nań ~9,56 PLN.

Spokojni możemy być w przypadku propozycji od Gameloft. Francuski developer zaprezentował pierwszy trailer swojej propozycję przygód super-szpiega, w grze pod tytułem Silent Ops. Tytuł będzie oferowany zarówno dla urządzeń z Androidem, jak i iOS. Silent Ops będzie wpasowywał się w gatunek TPS (Third Person Shooter), w kategorii gier szpiegowskich. Patrząc na trailer, który zamieściliśmy poniżej, spodziewamy się hybrydy Splinter Cell z Jamesem Bondem. Oficjalna data premiery nie jest jeszcze znana.

Swoją obecność zaznaczyć po raz kolejny pragną Angry Birds Rio. Twórcy gry opublikowali kolejną aktualizację gry wnoszącą nowe 15 poziomów oraz element oznaczony jako “nowy boss”. Fenomen popularności Angry Birds na Androidzie wydaje się być wciąż niezachwiany. Jednak tuż obok wyrasta kolejny pretendent do pogromcy tytułu najpopularniejszej gry – Cut the Rope.

Franczyza tej świeżej w świeżynki Androida ma się co raz lepiej. Podobnie jak wcześniej Wkurzone Ptaszyska, tak teraz pocieszny wąż połykający cukierki doczekał się swojej pluszowej wersji. Maskotki dostępne będą w sprzedaży od września. Tymczasem developer Cut the Rope – ZeptoLab – podpisał umowę z Ape Entertainment na stworzenie cyfrowej wersji komiksów, w których głównym bohaterem będzie gwiazda gry – Om Nom. Dystrybucja komiksu rozpocznie się pod koniec sierpnia i na razie mowa jest tylko o iPhone’ach.

Sony Ericsson Xperia Play – choć nie jest urządzeniem najwyższych lotów – nie może narzekać na brak zainteresowania ze strony wydawców gier. Oto Popcap Games, ten sam który w ubiegłym tygodniu oddał się w ramiona Electronic Arts – podpisał porozumienie z Sony Ericsson, na mocy którego gry stworzone przez developera, będą preinstalowane na nowych egzemplarzach smartfona. Oczywiście chodzi o te, które zostały wydane już w wersji dla Androida: Plants vs. Zombies, Peggle i Chuzzle. Na dodatek wydaje się to być jedyną szansą dla gracza europejskiego na dostęp do tych tytułów, jako że wszystkie trzy funkcjonują aktualnie jako ekskluzywne pozycje w Amazon App Store.Podobne Posty

https://caseworld.pl/