Saturday, September 26th 2020

gru
2007
30

Co słychać u deweloperów?

Na forum anddev.com pojawił się kod źródłowy wraz z tutorialem prostego odtwarzacza plików mp3. Oprócz tego dostępne są też kody źródłowe kilku innych ciekawych aplikacji, jak GoogleMaps Mini – klient dla Google Maps , prognoza pogody – Android Weather Forecast – aplikacja korzystająca z Google Weather API umożliwiająca obejrzenie prognozy pogody w telefonie wyposażonym z platformę Android. Poza tym pojawiła się aplikacja umożliwiająca odbiór transmisji z kamery internetowej na telefonie komórkowym oraz słownik korzystający z API słownika internetowego.
Jak widać liczba aplikacji dostępnych na platformę Android powoli rośnie. Na pewno w telefonie lub PDA korzystającym z tego systemu będą zaimplementowane usługi Google, takie jak na przykład Google Translate czy Google Talk. Powinny być one dostępne za darmo razem z systemem.
Drugą grupę, opisaną we wcześniejszym poście, będą stanowić aplikacje użytkowe dostarczone przez Google i które też powinny być dostępne bezpłatnie.
Developerzy, którzy prezentują swoje prace na Google Code też mają się czym pochwalić. Z projektów które są już w zaawansowanej fazie nieźle prezentuje się Monolith Android – tetris 3D, korzystający z bibliotek openGL ES.Podobne Posty

https://caseworld.pl/