Tuesday, February 18th 2020

mar
2018
13

Co to jest bitcoin?

Kryptowaluty stają się coraz popularniejsze. Coraz więcej osób decyduje się na ich zakup. Jedną z najpopularniejszych kryptowalut jest bitcoin. W niniejszych artykule postaramy się wyjaśnić czym tak właściwie jest ta waluta. Mamy nadzieję, że nasz artykuł wyjaśni Tobie jak działa bitcoin.

2

Generalnie rzecz ujmując bitcoin jest walutą internetową niezależną od żadnych banków. W związku z tym, że jest to waluta wirtualna można się nią posługiwać na całym świecie dokonując płatności online. Co ważne, jest to w pełni legalny środek płatniczy. To co wyróżnia bitcoin od innych tradycyjnych walut to fakt, iż w obrocie tą walutą nie są potrzebni żadni pośrednicy. W przypadku tradycyjnych walut takim pośrednikiem jest bank. Natomiast bitcoin przelewane są bezpośrednio między użytkownikami. Służy to tego portfel online, coś w rodzaju aplikacji, na której znajdują się nasze bitcoiny i za pomocą, które możliwe jest wykonanie przelewu oraz otrzymywane wpłat. Bitcoin jest walutą dla każdego. Nie ma pod tym kątem żadnych ograniczeń. Wystarczy dostęp do internetu, aby móc kupować bitcoiny (zobacz co to jest bitcoin).

Do zakupu bądź sprzedaży bitcoinów służą specjalne giełdy kryptowalut. Na rynku funkcjonuje ich kilka. Aby móc kupić bitcoiny wystarczy się zarejestrować i na założone konto dokonać wpłaty. Teraz można kryptowalutę kupować i sprzedawać. Po co to? Tak jak w przypadku tradycyjnych walut, także i bitcoiny mają swój kurs. Inwestycja w krytpowaluty to oczywiście inwestycja i zarobek na wahaniach kursów. Pod tym kątem biznes ten nie różni się od tego tradycyjnymi walutami.

2a

Jedną z zalet bitcoina jest łatwość w użytkowaniu tej waluty. Po pierwsze, w przypadku przelewu środki trafiają natychmiast na konto odbiorcy. Wynika to z braku pośrednika jakim jest bank. Po drugie, nie ma znaczenia pochodzenie użytkowników, którzy chcą dokonać transakcji. W przypadku walut tradycyjnych najczęściej w takiej sytuacji mamy do czynienia z przewalutowaniem. W przypadku bitcoina nie ma takiej potrzeby, jest to waluta obowiązująca na całym świecie.Podobne Posty