Saturday, January 16th 2021

lis
2012
13

Co z aktualizacjami do Jelly Bean u HTC?

Krótko po ukazaniu się Androida w wersji 4.1 Jelly Bean tajwański producent HTC zapowiedział, że żelka na pewno dostaną modele One X i One S. Na tej pierwszej liście zabrakło trzeciego z rodziny One, znacznie słabszego pod względem specyfikacji, One V. Od tej chwili większość posiadaczy tego swoją drogą bardzo sympatycznego smartfona czekała niecierpliwie na potwierdzenie tych luźno rzuconych w jednym z wywiadów słów.

No i potwierdzenie nadeszło. HTC zapowiedziało, że aktualizacja do Androida 4.1 Jelly Bean zostanie wydana dla wszystkich modeli z roku 2012… z co najmniej dwoma wyjątkami. Pierwszym z nich jest wspomniany One V, który musi pozostać przy wersji Ice Cream Sandwich, przynajmniej jeśli chodzi o oficjalne oprogramowanie. Drugim, jak łatwo się domyśleć, jest nieco młodszy model Desire C.

Powodem, dla którego oba urządzenia nie otrzymają update’u jest jak zwykle obawa, że smartfon z nowszą wersją systemu będzie sprawował się gorzej niż z Androidem 4.0. HTC nie ukrywa, że generalnie zamierza zapomnieć o wydaniu Jelly Bean dla tych modeli, które mają tylko 512 MB pamięci RAM.

Informację przyjmujemy z pewnym bólem, wszak oba smartfony są wciąż stosunkowo nowymi urządzeniami, żaden z nich nie ma jeszcze roku. Co więcej oba zostały przygotowane do pracy fabrycznie z Androidem 4.0 Ice Cream Sandwich, który jest podstawą 4.1 Jelly Bean. A w kwestii wspomnianego ograniczenia jakim jest 512 MB pamięci RAM powiedzmy sobie szczerze: znacznie starszy Nexus S również ma “tylko” pół gigabajta pamięci. A żelek na nim hula, aż miło.Podobne Posty

https://caseworld.pl/