Tuesday, February 18th 2020

wrz
2012
3

Coraz bardziej prawdopodobny Nexus 7 w wersji 3G?

Ofensywa siedmiocalowych tabletów trwa w najlepsze. Niedawno Amazon pochwalił się, że pula Kindle Fire została wyprzedana i czas na pojawienie się następców – prawdopodobnie już w tym tygodniu. Spekuluje się, że Amazon zamierza wypuścić aż dwa modele tabletów o przekątnej ekranu siedem cali: jeden z nich będzie cenowo dostępny dla ogółu, drugi, znacznie mocniejszy, będzie nieco droższy. Nie zapominajmy, że także Apple może sprostać oczekiwaniom fanów, i że premiera iPada mini o podobnej wielkości wcale nie musi tym razem okazać się pobożnymi życzeniami.

Tymczasem ponownie o sobie dał znać duet ASUS i Google. Pojawiła się plotka, choć twierdzi się, że plotka ta pochodzi z dobrego źródła, że w ciągu najbliższych sześciu tygodniu na rynek wyjdzie kolejna wersja tabletu Nexus 7. Różnić się będzie od poprzednika jedną cechą – wbudowanym modemem do łączności 3G.

Należy się spodziewać, że cena będzie wyższa od wersji Wi-Fi i przekroczy 199 dolarów za wersję 8GB. Szkoda, że plotka nie mówi nic o łączności LTE. Nie wiadomo także, jakie regiony świata mogły by się spodziewać rozbudowanego Neksusa w pierwszej kolejności (poza USA, co jest rzeczą oczywistą). Pytaniem bez odpowiedzi pozostaje także kwestia ewentualnej sprzedaży tabletu u operatorów – wszak łączność 3G musi się jednoznacznie kojarzyć z kolejnym rachunkiem do zapłacenia.Podobne Posty