Thursday, July 9th 2020

kwi
2016
21

Czy smartfony wyprą z rynku nowoczesne komputery?

Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w zaskakująco szybkim tempie. Co chwilę pojawiają się nowe produkty. Producenci chcą w ten sposób zaspokoić potrzeby i oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Oferta coraz atrakcyjniejszych smartfonów staje się silną konkurencją dla nowoczesnych komputerów – w tym laptopów. Czy to oznacza, że za niedługo komputery mogą czuć się zagrożone?

smartfony

Smartfon o parametrach komputera

Nowoczesne smartfony przybierają coraz większe wymiary. Swoim wyglądem wręcz przypominają tablety. Jednak może właśnie dzięki tej wielkości są tak praktyczne i wygodne również do korzystania z internetu (sprawdź najpopularniejsze na https://www.komputery360.pl/smartfony). Ogólna specyfikacja i parametry są na tyle mocne, iż można by je ze spokojem przyrównać do danych technicznych komputerów. Dziś korzystając z nowoczesnego telefonu z dotykowym ekranem, można szukać niezbędnych informacji, wysyłać maile i kontaktować się na inne sposoby, a także logować do popularnych portali społecznościowych, robić zakupy, płacić za zakupy i wykonywać przelewy. Można też oczywiście słuchać muzyki, oglądać filmy i grać. Możliwości jest bardzo dużo. W zasadzie na dzisiejszych smartfonach można robić to wszystko, co na komputerze, a nawet i więcej, bo urządzenie to również posłuży do nagrania filmu lub zrobienia zdjęć. Jego funkcje można więc też przyrównać do funkcji dobrych aparatów i kamer.

 

Komu przydadzą się komputery?

W dzisiejszych czasach komputer służy głównie do pracy. Tworzenie dokumentów tekstowych i liczbowych, grafiki, projektów architektonicznych, programowanie, obróbka zdjęć – to tylko wybrane zadania, do jakich przydaje się ten sprzęt. Zapewne osoby, które na co dzień zajmują się tego rodzaju czynnościami, w najbliższej przyszłości nie zrezygnują z użytkowania komputerów. Sprzęt ten będzie cieszył się popularnością w biurach i pozostałych firmach, a także w domach tych osób, które często pracują po godzinach. Jeżeli zaś chodzi o rozrywkę i standardowe korzystanie z internetu, komputer nie jest już potrzebny.

 

W czym smartfon jest lepszy od komputera?

Smartfon, szczególnie ten z wyższej półki, może być zdecydowanie lepszy od komputera. Dużą przewagę nad komputerem zyskuje dzięki temu, iż można go zabrać w dowolne miejsce, nie odczuwając z tego tytułu nawet najmniejszego dyskomfortu. Jest poręczny oraz wygodny w przechowywaniu i transportowaniu. Można go mieć zawsze pod ręką. Zapewnia rozrywkę nawet w miejscach publicznych. Może służyć jako przenośny odtwarzacz muzyki. Z komputera zwykle korzysta się tylko w domu lub w innym pomieszczeniu. Smartfon to zdecydowanie mniej ograniczeń i zarazem większa swoboda korzystania.

 

Podsumowując, jeszcze jakiś czas temu telefon komórkowy służył do kontaktowania się z bliskimi poprzez wykonywanie połączeń głosowych lub wysyłanie SMS-ów. Dziś nowoczesne telefony przybrały nazwę smartfonów. Są jeszcze praktyczniejsze, mają dużo więcej funkcji. Zamiast zasiadać do komputera, można skorzystać ze smartfonu, wykonując praktycznie te same czynności. Należy również podkreślić, że urządzenia te nieustannie się rozwijają, zyskując zupełnie nowe możliwości. W wielu sytuacjach zastępują nawet najnowocześniejsze komputery, ale czy faktycznie całkiem wyprą je z rynku? Raczej nie. Komputery służą i jeszcze długo będą służyć do pracy. Są po prostu wygodniejsze. Urządzenia te natomiast będą się wzajemnie uzupełniać. Choć może niektórzy rzadziej będą siadać przy komputerze stacjonarnym lub laptopie, to jednak nie pozbędą się go. W końcu komputer też ma swoje zalety i może się czasem przydać.Podobne Posty