Tuesday, February 18th 2020

wrz
2012
25

Czyżby szykował się Nexus 5, za którym stać będzie HTC?

Niedawno wspominaliśmy o urządzeniu produkcji HTC, które miałoby posiadać ekran o przekątnej pięciu cali. Niestety sprzęt nie został zaprezentowany na ostatniej konferencji tajwańskiego producenta, jednak pojawiły się nowe, ciekawe plotki na jego temat.

Od prezentacji tabletu Nexus 7 wszyscy czekamy na kolejną jego wersję, oferującą łączność 3G oraz drugie, większe urządzenie, o przekątnej około dziesięciu cali. Ciekawa plotka każe nam jednak rozważyć opcję, w której ów dziesięciocalowy tablet odsunie się nieco w czasie, zamiast tego w sprzedaży pojawi się Google’owska odpowiedź na urządzenia takie jak Samsung Galaxy Note, Galaxy Note II czy LG Optimus Vu. Miałby to być właśnie wspomniany smartfon od HTC, który może zostać nazwany Neksusem 5.

Plotka wspomina nawet o specyfikacji urządzenia. Pięciocalowy ekran oferowałby rozdzielczość 1080×1920 (!) pikseli, procesor Snapdragon S4 Pro obsługujący technologię LTE, aparat 12MP i do 64GB wbudowanej pamięci. Cóż, parametry fajne, ale z pewnością nie pozwolą na niską cenę smartfona… Całością miałby zarządzać Android oczywiście w wersji Jelly Bean w kolejnej wersji 4.1.2.

Brzmi ciekawie, jednak pamiętajmy, że to plotka. Choć nie da się ukryć, że chętnych na sporej wielkości maszynę z Androidem, przez którą jednak bez większego kłopotu można wykonywać rozmowy głosowe jest coraz więcej, a HTC z pewnością przydałby się wreszcie jakiś dobrze przyjęty przez ogół flagowiec. Trzymamy zatem kciuki.Podobne Posty