Monday, June 1st 2020

lip
2012
24

Dead Trigger za darmo, bo… za dużo piratów

Niedawno cały androidowy świat obiegła wiadomość o obniżeniu i tak już niskiej ceny za grę Dead Trigger do zera złotych. Mało kto się zastanawiał nad powodem promocji – jest to gra, którą wręcz wypada zobaczyć na własne oczy, by poczuć moc drzemiącą w systemie z zielonym robotem.

Producent gry – firma Madfinger Games – miał prosty plan. Założeniem było ustalenie tak niskiej ceny (1 dolar), by każdy fan strzelanek 3D i eliminacji nieumarłych mógł grę kupić bez większej troski o zawartość własnego portfela. Niestety jednak okazało się, że potężna ilość graczy zaopatrzyła się w grę z innych źródeł niż Google Play, zwyczajnie grę kradnąc, nie bójmy się nazwać rzeczy po imieniu.

Co więcej, w oświadczeniu firmy wyraźnie podkreślono, że Dead Trigger staje się tytułem “free-to-play”, lecz nie “freemium”, co oznacza, że nie napotkamy w grze znanych nam wszystkich “in-app-purchase” czyli mikropłatności. Krótko mówiąc: Dead Trigger to gra rzeczywiście całkiem darmowa, bez gwiazdek i drobnego druku.

Pytaniem pozostaje przyszłość tytułu. Czy w Dead Trigger pojawią się reklamy? Co z aktualizacjami? Gra, która na siebie nie zarabia szybko odchodzi do lamusa. Szkoda pracy Madfinger Games i szkoda, że system Android znowu okazał się tak łatwy do opanowania dla różnej maści piratów i złodziei. A gra jest świetna, miałem przyjemność grać na HTC One X i powiem szczerze, że potrafi zwalić z nóg, to zdecydowanie jeden z hitów tego roku.

Link do gry w Google PlayPodobne Posty