Sunday, July 12th 2020

kwi
2011
23

Dell Streak Pro zastąpi Dell Gallo

…ale tylko w nazewnictwie. Jak się okazuje Dell Gallo był jedynie nazwą kodową urządzenia, który na rynku będzie funkcjonował jako Dell Streak Pro. Pamiętacie może historię z połowy lutego, kiedy tuż po MWC wyciekły plany Dell’a na najbliższy rok? Oprócz wspomnianego znalazł się tam Streak 7″, a także Silver One i Opus One. Ta mapa drogowa powoli zaczyna pokrywać się z rzeczywistością.

Póki co nie ma potrzeby rozglądania się za nowym modelem z rodziny Streak. Jego premiera była wprawdzie przewidywana na kwiecień, jednak jak powszechnie wiadomo miesiąc ten ma 30 dni kalendarzowych i nieuchronnie zbliża się ku końcowi. Sklepowa rozpiska też jest już – jak donosi Android Central – nieaktualna i premiera tego tabletu Dell’a została przesunięta na jesień.

Przypomnijmy jednak, że już po świętach na polskich półkach sklepowych pojawią się inne urządzenia pod szyldem Dell Streak:

  • Dell Venue Pro (16 GB, czarny) – 1999 PLN,
  • Dell Streak 5 (3G,Wi-Fi, 16 GB, czerwony lub czarny) – 1899 PLN,
  • Dell Streak 5 (3G, Wi-Fi, 32 GB, czerwony lub czarny) -1999 PLN,
  • Dell Streak 7 (Wi-Fi, 16 GB, czarny) – 1399 PLN.

Wracają jednak to Dell Streak Pro, to jest na co czekać. 10-calowa maszyna z rozdzielczością 1280×800 i Androidem 3.0 Honeycomb na pokładzie będzie napędzana nowszym modelem procesorów Nvidia – Tegra T25. Urządzenie będzie pozbawione możliwości wykonywania rozmów telefonicznych za pomocą sieci komórkowej. Mimo wszystko posiada parę mikrofonów i frontową kamerę, które jak najbardziej nadają się do realizowania połączeń VoIP. Slate wyposażony zostanie również w zestaw aplikacji dla biznesu oraz interfejs użytkownika Stage 1.5.

Warto także zwrócić uwagę na jego sąsiada z prezentowanej mapy drogowej. Nie, nie tego 13-calowego kolosa. Spójrzcie na Dell Latitude ST i na to co skrywa pod maską. Otóż to – Intel Oak Trail 1.5 GHz. Miło otrzymać potwierdzenie przechwałek Intela na temat procesorów dla urządzeń przenośnych. Niestety, przyjemność współpracy z nim otrzyma system z rodziny Windows.Podobne Posty