Tuesday, April 7th 2020

kwi
2009
1

Doom sportowany na Androida

Doczekaliśmy się pierwszej strzelanki w widoku pierwszej osoby na telefony z platformą Android. Tą grą jest Doom, który został sportowany na urządzenie z OSem od Google przez dewelopera o nazwisku Vladimir Slava.
Wprawdzie projekt cały czas ma status beta, ale jest dostępny do pobrania z Android Market. Gracz może wybrać jeden z trzech scenariuszy – Shareware (3 epizody), Plutonia Experiment i Evilution.
Wersja beta ma wiele rzeczy które trzeba poprawić, najgorzej wygląda sprawa sterowania – klawisze należy ustawiać ręcznie w pliku prboom.cfg (na karcie pamięci), trackball nie jest podłączony, obraz nie ma synchronizacji.
Instalka ma 200 kb, po zainstalowaniu zajmuje ok. 2 MB w telefonie, pliki z mapami ściągane są po pierwszym uruchomieniu i przechowywane są na karcie pamięci, nie zajmują więc cennego miejsca w telefonie . W sumie wszystkie pliki .wad z trzema scenariuszami zajmują około 40 MB.
Oprócz Doom’a na Androida zostanie sportowany Quake, prace nad nim już trwają.

Dodano 23 kwietnia

Projekt Doom na platformę Android jest ciągle rozwijany. Obecnie w Android Market znajduje się wersja 1.0.666 – w sumie Doom nadaje się już do grania.
Najważniejsze zmiany jakie zostały wprowadzone to:

  • Poprawiono sterowanie – teraz mamy standardowe „wsad” do przodu i kierunków oraz trackball do obracanie i strzelania.
  • Poprawiono grafikę, nie ma już problemów z synchronizację, poprawa płynność jest zauważalna.
  • Podłączono dźwięk, niestety soundtrack jest niedostępny.
  • Dodano nowe mapy z Doom 2.

Zmiany w ostatnich wersjach zaowocowały wysokimi pozytywnymi komentarzami w Android Market, które powinny zmotywować developera do kolejnych poprawek.Podobne Posty