Tuesday, September 29th 2020

kwi
2012
24

Doświadcz LTE – specjalny autobus Plusa ruszył w Polskę!

Osoby, które nie za bardzo wierzą w osiągi oraz inne parametry internetu LTE mają teraz szanse go przetestować za darmo. Plus wychodzi na przeciw oczekiwaniom klientów i wysyła w Polskę swój autobus z tym właśnie internetem. W ogłoszeniu prasowym Plusa czytamy:

 

Ruszył w Polskę specjalny autobus sieci Plus, w którym można sprawdzić i przetestować, jak działa najszybszy na świecie mobilny dostęp do internetu w technologii LTE o szybkości do 100 Mb/s. Autobus LTE to specjalnie przygotowany autobus miejski, który dzięki znajdującym się w nim pięciu specjalnym strefom pozwoli każdemu osobiście doświadczyć LTE. W dniach 24 – 29 kwietnia Autobus LTE odwiedzi Poznań.

Przestrzeń busa podzielona została na pięć funkcjonalnych stref ze stanowiskami prezentacyjnymi wyposażonymi w tablety LTE oraz ekrany plazmowe.

Transfer muzyki – Muzodajnia.pl” to strefa, w której będzie możliwość zapoznania się z szybkością pobierania albumów muzycznych oraz odsłuchania pobranych utworów.

W strefie „Streaming i download dużych plików – IPLA” można pobrać film, zapoznać się ze streamingiem w jakości HD, a także odtworzyć pobrane pliki.

Speed test – porównania z konkurencją” to miejsce, gdzie na plusowych tabletach LTE oraz na „normalnych” tabletach podłączonych do mobilnego internetu konkurencji będzie okazja porównania na serwisach testowych www.speedtest.pl i www.speedtest.net uzyskiwane „osiągi”.

Szybka gadka, czyli podziel się wrażeniami na Facebooku” jest strefą wyposażoną w sprzęt z kamerą, gdzie można nagrać własny filmik o „najszybszości” internetu LTE oraz zamieścić go na profilu Plusa na FB i na własnym „wallu”.

W strefie „Zamówienia online” osoby odwiedzające busa mogą zamówić kontakt z telemarketerem Plusa oraz udzielić zgody na otrzymywanie informacji marketingowych.

Autobus LTE Plusa gościł już z okazji Festiwalu Filmowego Off Plus Camera w Krakowie, a na trasie jego przejazdu znajdują się jeszcze: Szczecin, Gdańsk, Warszawa, Katowice i Łódź. W każdym z odwiedzanych miast autobus spędzi sześć dni.

Widać, że Plus chce zaciekawić swoich klientów nową ofertą i zerwać ze stereotypem powolnego internetu mobilnego. Moim zdaniem jest to mądre posunięcie, gdyż zazwyczaj brak rozeznania w temacie powoduje strach przed zakupem czegoś nowego. Minusem powyższych prezentacji jest to, że autobus odwiedzi jedynie największe miasta, a tam internet LTE działa bez zastrzeżeń. Może to wprowadzić w błąd klientów z obszarów pozamiejskich, gdzie jakoś świadczonej usługi drastycznie spada. Miejmy nadzieję, że z czasem się to zmieni. Czy Wy byście zrezygnowali z “kablowego” internetu na rzecz technologi LTE? Piszcie w komentarzach.Podobne Posty

https://caseworld.pl/