Saturday, September 26th 2020

lut
2008
13

E2831

Chińscy producenci telefonów komórkowych bardzo szybko podchwycili platformę Android i już drugi, po Winstronie, chiński producent zaprezentował swoje rozwiązanie.
Producent telefonów komórkowych z Kraju Środka, firma E28 zaprezentowała model E2831, który swoją premierę miał wcześniej, ale po przerobieniu go na platformę Android został zaprezentowany jako nowe urządzenie.
Telefon ten jest oparty na układzie Texas Instruments OMAP730, w skład którego wchodzi 200 Mhz-owy procesor ARM926EJ-S. Telefon ten jest wyposażony w 64 MB pamięci RAM i NAND Flash.
Telefon obsługuje połączenia 802.11b/g WiFi, co umożliwia mu skorzystanie z VoIP over WLAN, ma wsparcie dla protokołu SIP i może automatycznie przełączać się między sieciami GSM i WLAN.
Wymiary tego smartphone to 112mm x 50mm x 12.5mm, wyświetlacz dotykowy tego telefonu ma przekątną 2.2”, 240 x 320 pixeli rozdzielczości i wyświetla 262K kolorów, ponadto E2831 jest wyposażony w 1.3 megapixelowy aparat, Bluetooth, miniUSB, slot MicroSD, przeglądarkę internetową Opera, emulację klawiatury qwerty.
Na razie nie jest znana cena i data rozpoczęcia sprzedaży, ale możliwe że będzie to telefon typu Asia-only.

Ciekawie wygląda prezentacja mocy tego telefonu – PhoneMag.com pokazuje filmik, na którym ten słabo wyposażony telefon bezproblemowo radzi sobie z wyświetlaniem grafiki 3D. Demo OpenGL ES, obracanie kolorowego sześcianu, robi wrażenie, animacja jest płynna, a trzeba przypomnieć że ta sama animacja, uruchomiona poprzez emulator na dwurdzeniowym komputerze osobistym, bardzo skakała i deweloperzy z forum anddev.com byli pełni obaw co do możliwości wyświetlania grafiki 3D na telefonie z Androidem.Podobne Posty

https://caseworld.pl/