Friday, February 28th 2020

mar
2018
20

Fotoksiążki – pomysł na wyjątkowy prezent

Większość z nas lubi obdarowywać bliskie nam osoby wyjątkowymi prezentami – takimi od serca. Prym wśród nich wiodą albumy fotograficzne, zawierające w sobie uwiecznione chwile z różnych przyczyn ważne dla obdarowywanego. Od kilku już lat miejsce albumów zastępują stopniowo podarunki pozwalające na jeszcze większą personalizację, dzięki której obdarowywana osoba czuje się jeszcze bardziej wyjątkowo – fotoksiążki.

fotoksiazki

Historia opowiedziana obrazami

Całą magią fotoksiążek jest możliwość opowiedzenia pewnej historii z życia przy użyciu obrazów – zdjęć, uwieczniających dane wydarzenie, a czasem też towarzyszące mu emocje. W odróżnieniu do albumów ze zdjęciami, ta nowa wersja książki z fotografiami pozwala dodatkowo otoczyć zdjęcia słowami narratora w postaci odpowiedniej kolorystyki, użytego papieru czy ozdób. Dzięki temu prezent taki jest wyjątkowy i niesie ze sobą ogromny bagaż emocjonalny.

Zdjęcia zawarte we wnętrzu książki mogą dotyczyć konkretnego wydarzenia, na przykład chrztu czy ślubu, ale sprawdzają się idealnie także jako swego rodzaju podsumowanie wspólnej drogi życia lub po prostu czyjegoś żywota. Można je porównać wtedy do puszczonego w przyspieszonym tempie filmu, prezentującego najważniejsze wydarzenia z życia danej osoby. Fotoksiążka może też zawierać w sobie wspomnienia ze wspólnie spędzonych wakacji pełnych zabawnych chwil przeplatanych tymi skłaniającymi do refleksji.

Dla kogo fotoksiążka

Dzięki swojej ponadczasowości, historie opowiadane obrazami nadają się jako prezent z niemal każdej okazji i dla każdego. Będą świetną pamiątką dla babci od wnucząt na jej święto, symbolem miłości z okazji rocznicy ślubu, wyjątkową pamiątką w ostatni dzień szkoły czy z okazji ślubu. Wszystkie te okoliczności mają jedną cechę wspólną: zasługują na upamiętnienie. Relacja łącząca ze sobą ludzi oparta jest przede wszystkim na wspólnych przeżyciach. To dlatego prezent w postaci fotoksiążki należy do budzących najcieplejsze uczucia, a jednocześnie służących przez wiele lat. Nie ma bowiem nic przyjemniejszego, niż przeglądanie zdjęć zawartych w podarunku sprzed kilku, kilkunastu czy kilkudziesięciu lat.

Potencjał fotoksiążki

Czym tak naprawdę różni się fotoksiążka od albumu? Najlepiej przedstawić to na przykładzie oferty empikfoto.pl. Podczas gdy głównym elementem albumu ze zdjęciami są właśnie fotografie, w fotoksiążce mamy do czynienia z bardziej rozbudowaną zawartością. Tutaj zdjęcia tworzą całość z otaczającymi je elementami: ramkami, tekstami czy dodatkowymi obrazkami. To one odpowiedzialne są za stworzenie spójnej historii przedstawionej w książce. Istotnym elementem całości jest także okładka. Możliwości jej stylizacji są ogromne i ograniczają się w zasadzie jedynie do wyobraźni twórcy. Warto, by nie przyćmiewała swym wyglądem zawartości książki, jako że to ona właśnie stanowi największą wartość całości.

Okładka powinna w delikatny sposób wskazywać na tematykę, a także odpowiadać okazji, z jakiej prezent zostanie wręczony. Przede wszystkim jednak jej głównym zadaniem jest nadanie całości spójności. To od okładki zaczynamy przeglądanie fotoksiążki i to na okładce kończymy, jak w przypadku każdej innej książki, która trafia w nasze ręce.Podobne Posty