Friday, January 22nd 2021

sie
2012
15

gamescom: Playstation Mobile ogłoszone przez Sony

Współpraca z Asusem i Wikipad nie była jedyną rzeczą związaną z Androidem, jaką ogłosiło Sony podczas swojej konferencji na Gamescomie. Kolejnym ważnym newsem jest zapowiedź platformy PlayStation Mobile, próby re-brandingu nie do końca udanego PlayStation Suite z zeszłego roku.

Oczywiście, usługa będzie dostępna wyłącznie dla urządzeń z Certyfikatem PlayStation, które to posiada PS Vita oraz będą posiadać wyznaczone telefony z Androidem. Aktualnie znane firmy, których wybrane produkty będą objęte tym certyfikatem to Asus, Wikipad, HTC i oczywiście Sony.

Jedną z ciekawszych możliwości będzie możliwość zapisu w chmurze dzięki PlayStation Network. Oznaczać to będzie, że możemy pograć trochę na jednym urządzeniu i bezproblemowo dokończyć rozgrywkę na innym, powiązanym z naszym PSN ID. Tyczy się to zarówno smartfonów, jak i PS Vita. Można więc założyć, że część gier dostępnych do tej pory wyłącznie dla Vity będzie możliwe do uruchomienia na Androidzie, jak i na odwrót.

To świetna wiadomość dla mobilnych graczy, którzy lubią wieloplatformowość lub nie mają czasu na stacjonarne konsole. Wygląda na to, że Sony wprowadza spore zmiany na scenie gamingowej. Jak to wszystko, na czele z wydajnością i cenami, sprawdzi się w praktyce – dowiemy się już niedługo.Podobne Posty

https://caseworld.pl/