Monday, June 1st 2020

cze
2011
15

Garmin kupuje Navigon.

Garmin – gigant jak chodzi o produkcję urządzeń do nawigacji satelitarnej – ogłosił porozumienie w sprawie zakupu niemieckiej spółki Navigon. Połączenie sił wytwórcy sprzętu z wydawcą popularnych aplikacji nawigacyjnych m.in. dla telefonów z Androidem może skutkować powstaniem potężnego gracza na rynku nawigacyjnym.

Pierwszych kroków Garmina na scenie Androida nie można zaliczyć do udanych. Firma, współpracując z Asusem, próbowała stworzyć swój własny smartfon. Niestety, poniosła na tym planie porażkę. Tym bardziej cieszy wiadomość, że ta szwajcarska firma, przyjmując godnie porażkę, nie poddaje się i wykonuje kolejny ruch w stronę platformy Android.

Choć plany Garmina w odniesieniu do Navigona nie są jeszcze znane, a sama transakcja kupna nie została jeszcze sfinalizowana, nie znane są nam na dzień dzisiejszy ewentualne “reperkusje” tej transakcji. Możemy spodziewać się natomiast bardzo konkurencyjnego gracza na rynku nawigacji mobilnych wynikającego z połączenia know-how obu, co tu dużo pisać – doświadczonych – firm. Być mozę wspólnie będą w stanie stawić czoła Google Maps, który – jak wieść gminna niesie – już niebawem pozwoli na nawigację offline.Podobne Posty