Sunday, July 12th 2020

wrz
2019
12

Gdzie kupować części do smartfonów i laptopów?

Nie lubisz wyrzucać sprzętu, który może jeszcze posłużyć Ci przez wiele miesięcy lub nawet lat? Świetnie się składa, ponieważ już nie musisz tego robić! Pamiętaj, że w ten sposób możesz zaoszczędzić bardzo dużą ilość pieniędzy, ponieważ dużo lepiej naprawić swój sprzęt, niż wymieniać go na nowy, gdy jest uszkodzony.

Gdzie kupować części do smartfonów i laptopów?

Gdzie kupić części do smartfonów lub laptopów? Jednym z przykładowych sklepów jest między innymi Parts Store. Jest to renomowany dystrybutor asortymentu, który cieszy się wieloma pozytywnymi opiniami zadowolonych klientów. Nie trzeba więc obawiać się, że dostarczone wyposażenie, nie będzie satysfakcjonujące. Czy nie lepiej oddać urządzenie do naprawy, żeby od razu serwisant zamówił komponenty? Jeżeli wiesz, co kupić, najlepiej zrób to samodzielnie.

Skąd wiedzieć, jakie części do laptopów i smartfonów kupić?

Zarówno komputery mobilne, jak i telefony komórkowe to bardzo zaawansowane urządzenia, które dysponują wieloma podzespołami, modułami, układami i czujnikami. Nic dziwnego, że nie każdy z nas jest w stanie samodzielnie poradzić sobie z naprawą takich konstrukcji. Gdy zanosisz laptopa lub smartfon do naprawy, serwis przed dokonaniem wymiany, musi przedstawić Ci uszkodzenia i koszt naprawy. Warto wtedy samodzielnie sprawdzić ile kosztuje dana część w Parts Store i ją po prostu zamówić samodzielnie.

Dlaczego lepiej zrobić to samodzielnie?

Chcesz zaoszczędzić maksymalnie na naprawie? W takim razie ominiesz prowizję serwisanta za zamówienie części do laptopów lub telefonów komórkowych. Wydaje Ci się, że różnica jest niezauważalna? Otóż może być zupełnie inaczej. Poniżej znajdziesz przykład, który pozwoli Ci zobrazować całą sytuację.

Załóżmy, że w Twoim notebooku została uszkodzona matryca. Zanosisz sprzęt do serwisu i osoba odpowiedzialna za naprawę, przedstawia Ci cały koszt ok. 300-400 złotych. Wchodząc na Parts Store, znajdujesz kompatybilny element za 100-150 złotych. Zanosisz zestaw do serwisu i okazuje się, że sama wymiana to koszt rzędu 50 złotych. W efekcie możesz zaoszczędzić nawet do 100-procent ceny.

Co zrobić, gdy potrzebujesz pomocy w wyborze?

Najlepszym rozwiązaniem jest kontakt ze specjalistami, którzy rozmawiają z klientami i na bieżąco śledzą rynek. Dysponują oni zaawansowaną wiedzą, dzięki której są w stanie doradzić każdemu klientowi najlepsze rozwiązania na podstawie podstawowych informacji. Oczywiście muszą wiedzieć, co zostało uszkodzone i jaki model posiada dany użytkownik. Jeżeli więc masz dylemat, zdaj się na umiejętności fachowców.Podobne Posty