Saturday, July 4th 2020

wrz
2008
3

Google Chrome – przeglądarka

Firma Google cały czas tworzy nowe produkty, czego przykładem jest Platforma Android.
Inne znane usługi wyszukiwarkowego giganta to na przykład Google Lively, darmową platforma komunikacyjna oparta na pomyśle znanym z Second Life, czy Orkut, który miał być konkurentem dla MySpace, ale nie odniósł sukcesu.
Wśród projektów, które były realizowane w ukryciu, jest Chrome, przeglądarka internetowa. Jak powszechnie wiadomo drogi fundacji Mozilla i Google się rozchodzą, więc gigant z Mountain View, powoli ogranicza współpracę z fundacją, która swoją siedzibę ma w tym samym mieście.
Owocem tej separacji jest właśnie Chrome, przeglądarka która ma konkurować z Mozilla Firefox.
Chromę będzie charakteryzować się szybkością działania, będzie przejrzysty, bez zbędnych upiększeń, zakładki są umieszczone nad paskiem adresu. Przeglądarka zawiera JavaScript Virtual Machine V8, nowe otwarte rozwiązanie.
Kolejnym udogodnieniem jest “omnibox”, który został wprowadzony w przeglądarce z SDK 0.9 Platformy Android. Rozwiązanie to polega na sugerowaniu w pasku adresu odwiedzanej już witryny, oraz nieodwiedzanych, ale które cieszą się dużą popularnością.
Do listy funkcji przeglądarki można jeszcze dodać listę z adresami szkodliwych stron oraz tryb “incognito”, w którym czynności wykonywane przez użytkownika nie będą zapisywane.
Pojawienie się nowej przeglądarki powinno wywołać małe zamieszanie na rynku, na którym rządzą Internet Explorer i Mozilla Firefox. Jeśli Google będzie intensywnie promować Chrome, na przykład na swojej głównej stronie, będzie płacić za polecenie instalacji, oraz nie popełni błędów jak umieszczenie w przeglądarce mechanizmów monitorujących, to może ona odnieść sukces.

Google ChromePodobne Posty