Sunday, September 27th 2020

mar
2011
28

Google coraz bliżej wdrożenia NFC

Google rozpoczyna współpracę z MasterCard i Citigroup – donosi Wall Street Journal. Wszystko po to, by uruchomić usługę płatności zbliżeniowych za pośrednictwem telefonów. W zasadzie to jednego – Nexus S. To jednakże tylko wierzchołek góry lodowej, ponieważ rewelacje amerykańskiego dziennika sugerują, jakoby niebawem miały pojawiać się następne urządzenia wyposażone w moduł NFC.

Google Nexus S

Ale gdzie firma z Mountain View doszukiwałaby się w tym posunięciu zarobków? Rynek reklamowy. System płatności pozwalałby Google na przekazywanie klientom sprzedawcom detalicznym danych dotyczących ich konsumentów i jednocześnie pomóc im w ustalaniu targetów reklamowych i ofert promocyjnych. Wszystko z myślą o kupujących. Zarobek stanowić miałby procent od opłat transakcyjnych.

Projekt zakłada w swoim pierwszy etapie na wprowadzenie oferty dla posiadaczy kart kredytowych i debetowych w Citigroup. Te – po aktywacji płatności mobilnych i specjalnie stworzonej aplikacji – wykonywałby właściwą operację.

W całe przedsięwzięcie uwzględniany jest także VeriFon Systems, który ma stworzyć bezdotykowe terminale płatnicze. Pojawiają się także sugestie, że płatności można będzie dokonywać poprzez konkretną czynność wykonaną w samym telefonie.

Do tej informacji warto dołączyć spostrzeżenie serwisu Engadget, który podkreśla złożony niedawno wniosek patentowy Google, a który poszerzałby znacznie funkcjonowanie całej maszynerii. Dokument opisuje bowiem usługę świadczoną przez giganta z Mountain View, która miałaby być czymś w rodzaju poszerzonego faktoringu. Jako pośrednik między kupującym a sprzedającym, otrzymującym koszyk z zakupem i danymi klienta nabywającego oraz szczegółami odnośnie dostawy. Do zadań Google należałaby koordynacja dostawy i odbiór należności, a po potrąceniu kosztów transakcyjnych – przekaz należnych środków finansowych sprzedającemu.Podobne Posty

https://caseworld.pl/