Sunday, September 27th 2020

sie
2011
15

Google kupuje Motorola Mobility

Google kupuje Motorola Mobility! To nie news dnia, tygodnia czy miesiąca, ale całego stadium rozwojowego Andoroida. W poniedziałek obie firmy poinformowały, że wyszukiwarkowy gigant kupuje oddział amerykańskiego producenta zajmujący się produkcją urządzeń przenośnych. Drżyjcie Samsungu i LG, bo oto nadchodzi zmiana układu sił.

W transakcji wartej 12,5 miliarda dolarów spółka z Mountain View nabyła prawa nie tylko do pakietu większościowego jednego z największych producentów smartfonów, w tym przede wszystkim z androidem, ale weszła także w posiadanie przynajmniej 17 tysięcy patentów. Z ich pomocą Google będzie mogło odpierać swobodnie zarzuty sądowe kierowane pod jego adresem ze strony m.in. Microsoftu. Będzie to także złagodzeniem skutków przegranej batalii o pakiet patentów Novella i Nortel, które spółka przegrała jakiś czas temu. Czas pożegnać się z 15 dolarami za każdy sprzedany telefon z Androidem panie Ballmer.

Dyrektor generalny Google, Larry Page podkreślił, że pełne poświęcenie Motorola Mobility w Androida umożliwiło naturalne dopasowanie obu firm. “Razem stworzymy niesamowite doznania, które staną się <> dla całego ekosystemu Androida, a z których skorzystają klienci, partnerzy i deweloperzy” – oznajmił.

Z kolei Sanjay Jha – szef Motorola Mobility – wyjasnił, że ta transakcja oferuje znaczący wzrost wartości dla udziałowców Motorola Mobility. “Dzieliliśmy produktywne partnerstwo z Google by przyczynić się do wzrostu znaczenia platformy Androida, a teraz przez to połączenie będziemy mieli możliwość by być jeszcze bardziej innowacyjni i dostarczać niewiarygodne rozwiązania mobilne tak dla użytkowników domowych jak i biznesowych” – zachwalał decyzję biznesową szef Motorola Mobility.

“Spodziewamy się, że to połączenie przyczyni się do podboju nowych obszarów dla ekosystemu Androida” – mówił wiceprezes Google i szef projektu Android Andy Rubin. “Nasza wizja Androida nie ulega zmianie i Google w dalszym ciągu pozostaje oddane Androidowi jako otwartej platformie i tętniącej życiem społeczności open source. Będizemy kontynuować naszą pracę ze wszystkimi partnerami by rozwijać i dostarczać innowacyjne produkty napędzane Androidem” – uspokajał.

Transakcja podlega zwyczajowym warunkom finalizacji, w tym otrzymania zgód regulacyjnych w USA, Unii Europejskiej i innych krajach, oraz zgody akcjonariuszy Motorola Mobility. Finalizacja zakupu ma nastąpić do do końca 2011 lub na początku 2012 r.

Żegnajcie Nexusy. Prime będzie ostatnim. Od tej pory innowacje będą wprowadzać Droidy

Źródło: Motorola Press ServicePodobne Posty

https://caseworld.pl/