Tuesday, September 29th 2020

lip
2011
7

Google Maps 5.7: komunikacja miejska w nawigacji

Najświeższa aktualizacja Google Maps do wersji 5.7 jest już dostępna w Android Market. Aktualizacja jest o tyle istotna, że dotyczy mieszkańców ponad 400 miast na całym świecie, w tym również Polski. Jej najważniejszym elementem jest bowiem Nawigacja wykorzystująca szczegółowe wskazówki dojazdu transportem publicznym. Funkcja, jeszcze w wersji beta, obejmuje następujące polskie miasta: Białystok, Olsztyn, Szczecin, Warszawę i Zieloną Górę.

Nowa funkcjonalność Nawigacji wykorzystuje GPS do określenia aktualnej pozycji oraz przebywanej trasy podążając przebywaną przez nas drogą i informując nas o miejscach, w których należy wysiąść, by zmienić środek transportu lub linię komunikacyjną. Szczególnie przydatne może się to okazać w obcych miastach, szczególności w krajach, gdzie podstawowym językiem jest ten, którego akurat nie znamy. Wszystkie dostępne miasta znajdziecie na tej stronie Google.

Wśród udogodnień pojawiła się także możliwość podpowiedzi przy wyszukiwaniu wyświetlanych na podstawie poprzednich miejsc docelowych i odwiedzonych wizytówek miejsc. Pojawiły się także ikony kategorii przy wyświetlanych sugestiach miejsc docelowych. Dodatkowo każdy punkt adresowy pochodzący z usługi Miejsca będzie uwzględniony w podpowiedziach przy wyszukiwaniu. Google Places wzbogacono ponadto o nową przeglądarkę zdjęć dla przeglądanych miejsc.Podobne Posty

https://caseworld.pl/