Saturday, February 22nd 2020

lip
2012
5

Google Nexus 10 dopiero jesienią?

Raczej nikt już nie wierzy, by Google wystarczyło wydanie tabletu o przekątnej ekranu siedem cali. Użytkownicy mają już swoje przyzwyczajenia, tabletów od roku 2010 ciągle przybywa i sporo z nich jest większych niż wspomniany rozmiar. Powstanie kolejnego Neksusa, którego przekątna ekranu wynosić będzie około 10 cali jest raczej pewne, o czym już pisaliśmy.

Tymczasem pojawiła się plotka, wedle której możliwym jest wydanie większego Neksusa dopiero jesienią tego roku… wraz z ewentualnym nowym smartfonem spod tego samego brandu. Mówi się, że podobnie jak w przypadku Neksusa 7 powstaną dwie wersje, tym razem o pojemnościach odpowiednio: 16GB i 32GB.

Model o mniejszej pojemności ma być droższy o zaledwie 50 dolarów od swojego siedmiocalowego odpowiednika. Jeśli plotki się potwierdzą, może się okazać, że urządzenie oparte o czterordzeniowy procesor Tegra 3, z szesnastoma gigabajtami pamięci wbudowanej i ekranem o przekątnej dziesięciu cali będzie kosztował jedynie 300 dolarów.

Tym samym można bezpieczenie założyć, że o ile Nexus 7 będzie konkurencją głównie dla Kindle Fire, tak Nexus 10 będzie mógł powalczyć nawet z samym iPadem.Podobne Posty