Saturday, September 26th 2020

lis
2007
19

Google phone – czy powstanie i kto go wyprodukuje

Zaprezentowanie platformy Android przez Google jeszcze bardziej skomplikowało jakiekolwiek spekulacje na temat powstania Google Phone.

Jeśli Google Phone (zwany także modnie gphone) miałby rzeczywiście ujrzeć światło dzienne to zostałby wprowadzony na rynek w połowie 2008 roku, w tym samym czasie gdy do użytku zostanie oddana platforma Android. Wypuszczenie tego telefonu wcześniej nie miałoby sensu, a ociąganie z wypuszczeniem go na rynek jakiś czas po premierze platformy Android nie byłoby mądrym posunięciem.
Jeśli gphone zostałby wyprodukowany, to drugim pewnikiem (po tym że zostanie on wyposażony w platformę Android) jest jego producent. Jest to tajwańska firma HTC, znana z produkcji telefonów komórkowych, PDA i innych urządzeń mobilnych.
Jak będzie wyglądał gphone? Tego nie wie nikt ale na blogach przeważa opinia że będzie to „mydelniczkowaty” Touch Phone.
Ciekawa wydaje się też spekulacja na czy gphone będzie posiadał GPS. Firma HTC ma już doświadczenie w produkcji telefonów z GPSem – aplikacja TomTom NAVIGATOR. Sprzedaż przez Google reklam lokalizacyjnych – typu kup u nas reklamę a my doprowadzimy do ciebie klienta przy pomocy gphone, jest kusząca. Może pojawić się nowa forma reklamy PPD – pay per direction – za każde pokazane drogi do jakiejś firmy przy pomocy telefonu z GPSem Google kasowałoby myto.
Następnym pewnikiem jest zaopatrzenie Google Phone w przeglądarkę z obsługą Java scripta. Dzięki temu będą wyświetlać się reklamy Adsense, oraz umożliwi to korzystanie z technologii AJAX. Przeglądarka będzie też miała zaimplementowaną obsługę Flasha, aby można było wyświetlać filmy np. z YouTube. Telefon też powinien mieć możliwość bezpośredniego przesyłania filmów nagranych przy jego użyciu do serwisu YouTube – to zapewni stały dopływ treści do jednej z największych inwestycji firmy Google.
Jaka będzie przyszłość – to okaże się za pół roku, do tego czasu nie pozostanie nic innego jak spekulowanie.Podobne Posty

https://caseworld.pl/