Saturday, June 6th 2020

sty
2011
24

Google uruchamia drukującą chmurę dla telefonów

Ogłoszony w kwietniu 2010 projekt Google Cloud Print pozwalający na drukowanie dokumentów z poziomu jakiejkolwiek aplikacji na jakimkolwiek urządzeniu, systemie lub przeglądarce, bez konieczności instalacji jakiegokolwiek oprogramowania został właśnie udostępniony dla urządzeń przenośnych.

Hipotetyczna sytuacja: w drodze do pracy otrzymujecie e-maila, na którego czekaliście przez cały wczorajszy dzień. W wiadomości znajduje się załącznik z dokumentem, którego kopie musicie rozdać na spotkaniu odbywającym się w biurze już od 9:00. Kilkoma szybkimi ruchami wysyłacie dokument do druku w drukarce biurowej, np. tej w sali konferencyjnej. Po przyjściu do biura gotowe wydruki czekają już do rozdysponowania między uczestnikami meetingu.

Google Cloud Print będzie wprowadzana systematycznie przez kilka najbliższych dni. W pierwszym etapie dostęp do chmury drukującej otrzymają angielskojęzyczni użytkownicy w Stanach Zjednoczonych. Współpracować będzie ze wszystkimi telefonami obsługującymi HTML5, w tym urządzenia z Androidem w wersji od 2.1 wzwyż.

By rozpocząć używanie chmury, należy połączyć swoją drukarkę z Google Cloud Print. Ten proces na chwilę obecną wymaga komputera z systemem Windows, jednak Google zapowiada późniejsze wsparcie także dla Linuksa i OSX. Więcej na stronie Google Cloud Print Help Center (wersja angielskojęzyczna).Podobne Posty