Saturday, May 25th 2019

cze
2016
22

Gra Hobo Online – heaven and hell

Czy jest jakiś bohater gry, który na swojej ulicy walczył o wolność i sprawiedliwość, pokonał inwazję obcych z kosmosu, był w Niebie i zstąpił do piekła i sam powstrzymał całą armię? I to wszystko za pomocą czerech kursorów i przycisków A, S, D? Jest, to Hobo.

Gra Hobo Online

Menel, któremu wszystko idzie pod górę. Niepokorny, na którego dybią kosmici, śmieciarze, policjanci i tzw. porządki ludzie. Sam jeden jest w stanie pokonać czterech członków subkultury młodzieżowej. Gdzież szukać tego bohatera?

Hobo Vol.1

Przygoda zaczyna się na zwykłej ulicy i na niej, w czasie pojedynku ze śmieciarką, kończy. Kolejne części przenoszą bohatera do więzienia, pomiędzy żołnierzy, zostaje porwany przez kosmitów, którzy odbierają mu moce a następnie klonują go. Można się w tym momencie zastanawiać, czy to jeszcze rozrywka, czy twórcy gry chcą powiedzieć, że niezależnie od wszystkiego należy walczyć z naszymi słabościami. Psychoterapia podczas prostej gry online? Pomysł ciekawy i wcale nie głupi, istnieją przecież gry które pomagają uporać się z określonymi problemami lub poprawić na przykład poziom skupienia.

Jednak Hobo nie jest grą, w której mechanicznie naciska się Enter lub Spację, by eliminować przeciwników. Kolejne zwycięstwa odblokowują coraz bardziej zaawansowane comba, a te z większą stutecznością pozbawiają życia wrogów. Można dywagować, czy twórcy zachowali odrobinę dobrego smaku, udostępniając kombinację, po której z jednej strony Hobo wymiotuje, a z drugiej defekuje, jednak w okrążeniu jest to technika bardzo skuteczna. Można oczywiście kopać i bić pięścią, pluć i smarkać na wrogów. Istnieje też możliwość używania niektórych rzeczy, jak na przykład butelki, kosza na śmieci czy blastera kosmitów. Gra nie wymaga perfekcyjnego planowania strategii, czy obmyślania skutecznych kombinacji, po prostu trzeba wytrwale przeć do przodu, pokonując wciąż pojawiających się nowych przeciwników.

Czy można lubić takie gry?

Po ciężkiej pracy warto jest się dobrze rozerwać, grając na przykład w którąś z części gry Hobo Online z Valhalla.pl, pomimo, że zastosowane rekwizyty czy scenografia mogą budzić mieszane uczucia. Z jednej strony jest to prosta, choć dająca dużo frajdy gra akcji, która nie wymaga save’owania, pilnowania stanu gry, długotrwałej rozgrywki, ani najnowszych podzespołów w komputerze. Wystarczy dostęp do internetu i aktualna wersja flashplayera. Z drugiej strony niektóre comba są lekko niesmaczne i ciężko byłoby odpalić Hobo choć na chwilę na open space’ie w pracy.

W ramach jednego epizodu gra nie jest za bardzo urozmaicona, jednak należy pamiętać, że do dyspozycji jest aż siedem różnych poziomów, na których do pokonania są różni wrogowie.Podobne Posty