Saturday, December 4th 2021

sie
2012
20

Heroes of Order & Chaos: MMO free-to-play Gameloftu zapowiedziane na październik

Gameloft ponownie sięga po model F2P, które w ich przypadku zwykle oznacza “free-to-play, pay-to-win”. Tym razem jest to spin-off MMORPG Order & Chaos z przedrostkiem “Heroes of” w tytule. Z pewnością muszą być albo wielkimi fanami albo zażytymi wrogami upadłego już 3DO, skoro tak zauważalnie sięgają po ich pomysły (patrz serie Might & Magic i Heroes of Might & Magic).

Nie będzie to standardowy przedstawiciel MMORPG, jak oryginał, ale gra oparta na systemie DotA (Defense of the Ancients). Jeśli pierwszy raz słyszycie ten termin, oznaczał on pierwotnie nazwę dodatkowej mapy do Warcraft 3: Reign of Chaos na PC. Teraz wyewoluował do niemal osobnego gatunku, na który składają się takie pozycje jak DotA 2, League of Legends czy Rise of Immortals.

Założenia w nim są całkiem proste: gracze dzielą się na dwie drużyny, które zostają umieszczone w bazach na dwóch odległych od siebie końcach mapy. Każda baza jest broniona przez wieże oraz grupy jednostek strażniczych, a w ich centrum znajduje się ancient – budynek, który należy zniszczyć, aby wygrać mecz. To co przyciąga ludzi do tego rodzaju rozgrywki to spora różnorodność postaci i umiejętności do nich przypisanych oraz możliwość bardzo taktycznego podejścia, po dłuższej wprawie.

Wracając do samego Heroes of Order & Chaos, gracz będzie miał do dyspozycji 30 bohaterów. Nie będzie mógł jednak wcielać się w nich wszystkich, tylko sześciu z nich jest dostępnych. Po tygodniu następuje losowanie i inny zestaw zostaje dany do dyspozycji. Drużyny będą składać się z od trzech do pięciu graczy. Poza oczywistym multiplayerem pojawi się także tryb single-player, którego działanie na razie pozostaje tajemnicą. To wszystko co wiemy na dzień dzisiejszy, ale będziemy Was informować na bieżąco.Podobne Posty