Thursday, August 5th 2021

sie
2012
31

Horn: Konkurent dla Infinity Blade już dostępny w Google Play

Już od jakiegoś czasu zapowiadany Horn wreszcie trafił do katalogu Google Play. Co ciekawe, wydawcą zostało Zynga w przeciwieństwie do poprzedniej gry Phosphor Games, Dark Meadow, którą to wydali sami. Dwa tygodnie temu “Róg” zdążył pojawić się na iOS i zebrał sporo dosyć pochlebnych recenzji, 89 punktów na Metacritic mówi samo za siebie.

Można śmiało stwierdzić, że jest to godny konkurent dla Infinity Blade. Przy czym ten drugi jest mniej rozbudowany, Horn wbrew pozorom nie skupia się na walce, a na eksplorowaniu świata. Nie ma jednej wyznaczonej ścieżki, możemy pokierować bohaterem gdzie tylko chcemy. Ułatwiają to jego zdolności do chodzenia, biegania, skakania, czołgania i korzystania z tzw. “grappling hooka” (haka do wieszania się/dostawania w wyżej położone miejsca).

Jedynym rozwiązaniem, które prawdopodobnie nie przypadnie do gustów większości graczy jest sposób sterowania rodem z point’n'clicków. Zamiast korzystać z wirtualnego drążka analogowego musimy wskazywać naszej postaci miejsce, do którego ma się udać. Trochę to psuje dynamikę, ale taki właśnie był zamysł twórców, rozdzielenie szybkich walk od spokojnego zwiedzania lokacji.

Horn kupicie w Google Play za 26,22zł. Nie musicie się jednak śpieszyć, ponieważ to dopiero wersja 0.9.4, w której mogą pojawić się jeszcze jakieś niedociągnięcia. Poza tym autorzy zapowiedzieli polską wersję, więc to kolejny powód, dla którego warto zaczekać. W przyszłym miesiącu możecie spodziewać się recenzji.Podobne Posty

https://caseworld.pl/