Tuesday, October 20th 2020

lip
2012
15

HTC Desire HD bez Ice Cream Sandwich?

Nieco wcześniej tego roku HTC udostępniło listę urządzeń, które otrzymają update do Androida w wersji 4.0 – Ice Cream Sandwich. Na liście znajdowały się nawet nieco starsze modele, w tym HTC Desire HD. Wielu fanów zielonego robota i tajwańskiego producenta doznało niemalże szoku, widząc model z roku 2010 w gronie wybrańców.

Jak się jednak okazuje, wcale nie ma zbyt wielu powodów do radości, a rzeczywistość znowu okazała się brutalna. Jednym z pierwszych operatorów udostępniających update do Ice Cream Sandwich dla HTC Desire HD miał być TELUS, kanadyjski mobilny gigant. Jednakże firma wycofała się z wprowadzenia aktualizacji, tłumacząc tę decyzję brakiem wystarczającej płynności oprogramowania podczas testów.

Nie znaczy to oczywiście, że update zostanie wycofany wszędzie. Nie mnie jednak szlak został przetarty i tylko patrzeć jak inni operatorzy pójdą tą samą drogą. A przecież trudno uwierzyć, by HTC Desire HD nie mógł sprawnie obsłużyć Androida w wersji 4.0. Na urządzeniu, które bez najmniejszych wątpliwości jest pod każdym względem mocniejsze od HTC One V, lodowa kanapka powinna śmigać aż miło.

Jeżeli aktualizacja rzeczywiście jest tak słabo zoptymalizowana, jak twierdzi TELUS, i inni operatorzy pójdą tą samą drogą, użytkownikom i fanom HTC Desire HD pozostanie tylko jedno: całkiem sporo nieoficjalnych ROM-ów z Ice Cream Sandwich, od dawna dostępnych do użytku. Pozostanie również niesmak, wywołany całą sprawą i notowania HTC u użytkowników znowu pójdą na dół, jak przy słynnej już aktualizacji modelu Desire do Androida 2.3 Gingerbread.Podobne Posty

https://caseworld.pl/