Thursday, October 22nd 2020

maj
2009
31

HTC Hero, Market, Android 2.0 – newsy

Portal AndroidCommunity przedstawił film promocyjny telefonu HTC Hero. Najciekawszą rzeczą w tej prezentacji jest nowy interfejs użytkownika “Rosie”, o którym pisaliśmy we wcześniejszym poście.

htc-hero-promo

Fragment filmu – HTC Hero z Rosie, AndroidCommunity.

Lista państw, w których można udostępniać oprogramowanie w Android Market zwiększyła się o: Szwecję, Danię, Norwegię, Belgię, Grecję, Hongkong, Tajwan i Japonię. W większości tych państw rozpocznie się sprzedaż pierwszych telefonów komórkowych z platformą Android.

Podczas Google I/O 2009, wyszukiwarkowy gigant zaprezentował kilka funkcji nowej wersji platformy Android, oznaczonej nr 2.0, Donut. Podczas pokazu Google zaprezentowało kilka funkcji które mają pojawić się w kolejnej wersji Androida:

  • Android Serach – wyszukiwanie globalne w telefonie, funkcja a pozwoli na szybkie znalezienie kontaktu, muzyki, informacji, wpisu w kalendarzu i innych informacji które znajdują się w telefonie oraz online.
  • Inteligentne wyszukiwanie – podpowiedzi do wyszukiwanie bazują na najczęstszych wyszukiwanych frazach
  • System kontroli głosowej, nowe text-to-speech API wykorzystywane na przykład w aplikacjach do tłumaczenia
  • Ręczne pisanie, wykorzystywane np. do filtrowania list (kontaktów, muzyki etc.)– wpisując palcem jakąś literę, lista zostanie przefiltrowana pod kątem tej litery.


Podobne Posty

https://caseworld.pl/