Thursday, July 9th 2020

kwi
2012
22

HTC rezygnuje z QWERTY w swoich smartfonach

Jeżeli czekaliście na jakiś nowy model HTC z fizyczną klawiaturą QWERTY, to możecie czuć się zawiedzeni. Zamiast koncentrować się na rozszerzaniu oferty o coraz więcej wariacji jednego modelu poprzez zwiększanie baterii, powiększanie ekranu czy też podkręcanie procesora, producent chce się skupić na jakości wykonania. Wiele razy HTC podkreślało, że najbardziej zależy im na dopracowaniu szczegółów, które będą cieszyły ich klientów.

Z badań przeprowadzonych przez firmę wynika, że użytkownicy wolą posiadać cieńszy telefon niż baterię o dużej pojemności. Trochę nie mogę uwierzyć, że ktokolwiek na rzecz 1 mm zrezygnuje z kilku dodatkowych godzin pracy na akumulatorze. Idąc tym tropem producent nie jest zbyt chętny, aby dodać do swoich smukłych smartfonów klawiaturę QWERTY. Ma zarazem zamiar skupić się na technologii dotykowej i dodawać coraz lepsze usługi, które całkowicie zastąpią fizyczne przyciski.

Nie jest to ostateczne zerwanie z tym typem urządzeń, ale dość mocne zaakcentowanie polityki na przyszłość. HTC może na tym posunięciu zyskać, ale również stracić wielu klientów, którzy byli zadowoleni z ich dotychczasowych modeli. Osobiście uważam, że akurat ten segment rynku był zdominowany przez HTC. Czy czekaliście na nowość z fizyczną klawiaturą od tajwańskiego producenta, czy już całkowicie oddaliście się dobrodziejstwom ekranów dotykowych?Podobne Posty